Przejdź do treści

Dzień otwarty na UKSW

W sobotę 6 kwietnia w godz. 10-15 czekamy na kandydatów na studia na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3. W programie warsztaty, spotkania ze studentami i kadrą dydaktyczną oraz wiele innych atrakcji.

W tym roku Dzień Otwarty odbywa się pod hasłem „UKSW – Wiemy, że jesteś kimś”. Nasza Uczelnia oferuje ponad 100 kierunków kształcenia na 12 wydziałach –  od humanistycznych, przez przyrodnicze i ścisłe, po medyczne. W najbliższą sobotę na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3 zaprezentują je wykładowcy i studenci UKSW.

– Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty wszystkich zainteresowanych studiowaniem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aby poznać naszą ofertę i atmosferę panującą na UKSW – powiedziała dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prorektor ds. studenckich i kształcenia. – Cieszy nas, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie naszą Uczelnią. W 2020 r. podjąć studia na UKSW zamierzało 12 087 osób, w 2023 r. liczba ta wzrosła do 20 158. Oprócz doskonalenia istniejących kierunków i tworzenia nowych, odpowiadających na potrzeby współczesnego świata, ważnym obszarem działalności naszej Uczelni jest dbałość o przyjazne środowisko. Wspieramy aktywność naukową, a także kreatywność studentów. W naszej społeczności akademickiej ogromną uwagę przykładamy do więzi międzyludzkich. Studenci spędzają w murach UKSW dużo czasu, dlatego tak istotne jest, aby czuli się tu naprawdę dobrze – dodała Prorektor Anna Fidelus.

Ubiegłoroczny Dzień Otwarty na UKSW

Podczas Dnia Otwartego kandydaci będą mogli wziąć udział w lekcjach pokazowych, warsztatach i zajęciach laboratoryjnych, które poprowadzą naukowcy z UKSW. Maturzyści będą mogli skorzystać z powtórek maturalnych z języka polskiego, matematyki, historii i biologii.

W Auditorium Maximum (bud. 21) na kampusie Wóycickiego zaprezentują się wszystkie wydziały, jednostki uniwersyteckie, kilkadziesiąt kół naukowych, a także Samorząd Studentów i Doktorantów.

W trakcie wydarzenia przewidziane są spotkania z władzami Uczelni, Samorządem Studenckim, specjalistami z Biura Rekrutacji, Biura Karier, Centrum Wsparcia Studenta, Działu Współpracy Międzynarodowej, Działu Kształcenia, Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością oraz Działu Pomocy Materialnej. W programie zaplanowano także zwiedzanie kampusu, sal wykładowych i laboratoriów oraz wiele innych atrakcji.

Program Dnia Otwartego 2024

Relacja z Dnia Otwartego 2023

Dzień Otwarty UKSW odbędzie się 6.04.2024 r. w godz. 10.00-15.00 na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3.

04 kwietnia 2024