Nie oblej egzaminu z eWUŚ!

ewusMazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ wznawia kampanię informacyjną „Studencie! eWUŚ radzi”.

Wakacje to czas, gdy studenci często podejmują dorywczą pracę, co rodzi określone skutki prawne dotyczące statusu ubezpieczenia w NFZ. Chcemy pomóc w uniknięciu ewentualnych problemów w placówce opieki zdrowotnej związanych z udokumentowaniem ubezpieczenia już po wakacjach – piszą urzędnicy z Mazowieckiego NFZ zapowiadając kampanię społeczną skierowaną do studentów.

W przygotowanych materiałach znalazły się informacje z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania: Kiedy student jest ubezpieczony? Czy student pozostaje ubezpieczony, gdy pracował w wakacje? Co się dzieje, gdy student kończy 26 lat i nadal studiuje? Jak długo po zakończeniu nauki student jest ubezpieczony?

Kampania ma na celu ułatwienie studentom korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej. Promuje znajomość systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców – eWUŚ.

Ulotka 1

21 października 2016