„Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie”, „Zdrowie publiczne i międzynarodowe”, „Nowoczesna farmacja i farmakologia kliniczna” oraz „MBA w ochronie zdrowia” to najnowsze oferowane na UKSW kierunki studiów podyplomowych.
Studia podyplomowe na UKSW skierowane są do osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności oraz poszerzyć zakres wiedzy w określonej dziedzinie. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego proponuje między innymi takie studia podyplomowe jak kreatywne pisanie, edytorstwo, zarządzanie oświatą czy matematyka. W roku akademickim 2024-2025 na naszej Uczelni będzie możliwe podjęcie studiów podyplomowych na czterech nowych kierunkach.
– Zapraszam na studia podyplomowe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – mówi pełnomocnik Rektora UKSW ds. projektów biomedycznych i kształcenia ustawicznego prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Dariusz A. Kosior. – Oferujemy unikalną ofertę studiów i kursów dokształcających, które pomogą w zdobyciu specjalistycznej wiedzy, wzmocnieniu kompetencji zawodowych i społecznych oraz nawiązaniu cennych kontaktów w środowiskach branżowych.
Bezpiecznie w cyberprzestrzeni
Studia podyplomowe „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie” uruchamia Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych. Mają one na celu przygotowanie do wykrywania zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz przeciwdziałanie przestępstwom internetowym. Słuchacze nauczą się analizy systemów zabezpieczeń, monitorowania i analizowania zagrożeń, oceniania systemów bezpieczeństwa, tworzenia procedur bezpieczeństwa, testowania zabezpieczeń oraz zarządzania ryzykiem. Zdobędą wiedzę z zakresu prawa oraz umiejętności praktyczne związane z wykrywaniem przestępczości komputerowej, prowadzeniem czynności dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjno-rozpoznawczych.
Studia będą prowadzone przez dwa semestry w systemie niestacjonarnym (e-learning) w wyznaczone weekendy. Wyjątek stanowią zajęcia z informatyki śledczej odbywające się w specjalistycznym laboratorium.
Słuchacze mogą wybrać jedną z dwóch specjalności. Studia z zakresu administracyjno-prawnego są skierowane do pracowników administracji publicznej oraz sektora prywatnego, a także studentów, którzy ukończyli co najmniej studia I stopnia na kierunkach takich jak administracja, prawo, ekonomia, informatyka czy zarządzanie oraz tych wszystkich, którzy interesują się bezpieczeństwem w sieci. Studia w zakresie informatyki śledczej są skierowane do funkcjonariuszy wszystkich formacji służących bezpieczeństwu i obronności państwa, biegłych sądowych, pracowników firm detektywistycznych oraz osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie informatyki śledczej i innych osób zainteresowanych tą tematyką.
Nowoczesna farmacja i farmakologia kliniczna
Kolejne kierunki studiów podyplomowych prowadzone na UKSW począwszy od roku akademickiego 2024-2025, są stworzone z myślą o sektorze biomedycznym. Celem projektu jest przygotowanie specjalistów, którzy będą w stanie wprowadzać innowacje i poprawiać jakość opieki zdrowotnej w Polsce.
Projekt „Innowacje biomedyczne – studia MBA i studia podyplomowe dla wzmocnienia polskiego rynku ochrony zdrowia” jest finansowany ze środków Agencji Badań Medycznych w ramach konkursu „Opracowanie i realizacja autorskiego programu studiów podyplomowych z zakresu nauk biomedycznych”.
W obrębie trzech bezpłatnych kierunków studiów słuchacze będą mogli skupić się na zarządzaniu w ochronie zdrowia, farmacji klinicznej oraz zdrowiu publicznym i międzynarodowym. Na każde studia podyplomowe zostanie przyjętych maksymalnie 30 osób. Rekrutacja jest prowadzona w systemie IRK, a studia będą przeprowadzone w wybrane weekendy.
„Nowoczesna farmacja i farmakologia kliniczna z elementami zintegrowanej opieki farmaceutycznej” to studia przeznaczone dla osób z tytułem magistra farmacji, wykonujących zawód medyczny, w tym farmaceutów, zatrudnionych w sektorze biomedycznym minimum rok. Mają one przygotować farmaceutów do poszerzenia swoich umiejętności w zakresie farmacji klinicznej. Studia pozwolą farmaceutom zdobyć umiejętności potrzebne do udzielania porad farmaceutycznych na podstawie udostępnionych przez pacjentów informacji, a także wystawiania recept, również tych mających na celu przedłużenie terapii zaleconej wcześniej przez lekarza. Obejmą one między innymi takie zagadnienia jak: wprowadzenie do opieki farmaceutycznej, komunikacja z pacjentem, farmakologia kliniczna czy przepisywanie leków w chorobach przewlekłych.
Studia będą trwały dwa semestry i zakończą się uzyskaniem przez słuchacza kwalifikacji potwierdzonych świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Zajęcia teoretyczne i warsztatowe, prowadzone przez specjalistów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, będą się odbywać w formie hybrydowej.
Zdrowie publiczne i międzynarodowe, MBA w ochronie zdrowia
Studia podyplomowe „Zdrowie Publiczne i Zdrowie Międzynarodowe” pomogą zdobyć praktyczne umiejętności analizowania złożonych problemów i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zdrowia publicznego. Studia połączą wiedzę z różnych dziedzin, takich jak medycyna, nauki społeczne czy zarządzanie, przygotowując absolwentów do pracy w interdyscyplinarnych zespołach. Pozwolą słuchaczom skupić się na kwestiach dotyczących monitorowania stanu zdrowia ludności, reagowania w sytuacjach kryzysowych czy stosowania innowacyjnych narzędzi ochrony zdrowia publicznego. Program kształcenia składa się z części teoretycznej i praktycznej, a zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Słuchaczami mogą zostać absolwenci studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, których doświadczenie zawodowe w sektorze biomedycznym wynosi minimum rok. Studia trwają dwa semestry i kończą się uzyskaniem przez słuchacza kwalifikacji potwierdzonych świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Zajęcia będą odbywać się w formie hybrydowej.
Studia „MBA w ochronie zdrowia”, łącząc teorię z praktyką, przygotują słuchaczy do objęcia stanowisk kierowniczych w placówkach medycznych. Zdobyta wiedza z zakresu zarządzania, finansów i badań klinicznych, pozwoli absolwentom na podejmowanie kompetentnych decyzji w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Zajęcia będą prowadzili doświadczeni wykładowcy i praktycy. Program studiów obejmuje różnorodne zagadnienia, od zarządzania finansami i kadrami, poprzez marketing i prawo medyczne po najnowsze trendy w ochronie zdrowia.
Więcej informacji o studiach biomedycznych są dostępne na stronie: https://abm.uksw.edu.pl/
Pełna oferta studiów podyplomowych na UKSW dostępna jest TUTAJ.