Przejdź do treści

Pomoc psychologiczna dla potrzebujących

Poradnia Psychologiczna- Pedagogiczna działająca na UKSW, w obliczu tragicznych wydarzeń na Uniwersytecie Warszawskim, przypomina wszystkim członkom naszej społeczności akademickiej o możliwości uzyskania bezpłatnego wsparcia psychologicznego, pedagogicznego oraz duchowego.

Zespół działającej przy Centrum Dostępności poradni, tworzą doświadczeni specjaliści, którzy przez cały rok akademicki udzielają indywidualnego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, emocjonalnego oraz duchowego. W skład zespołu wchodzą psychologowie zajmujący się pomocą w radzeniu sobie ze stresem, problemami emocjonalnymi, rozwijaniem zdrowych relacji i umiejętności samodzielnego funkcjonowania. Psycholodzy i pedagodzy wspierają również osoby zmagające się z trudnościami życiowymi, oferując profesjonalną pomoc w zakresie poprawy dobrostanu oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. W poradni działa także psychoterapeuta integracyjny, trener i coach, który prowadzi terapię indywidualną i grupową, pomagając w głębszym zrozumieniu własnych emocji i budowaniu trwałych zmian w życiu osobistym i zawodowym.

Oprócz pomocy psychologicznej i pedagogicznej, potrzebujący wsparcia, mogą zwrócić się do ks. Jana Niewęgłowskiego.

Poradnia otwarta jest dla wszystkich studentów – zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych – a także dla pracowników UKSW. W związku ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną, liczba dyżurów psychologicznych zostanie zwiększona, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na pomoc. W trosce o dobro całej wspólnoty akademickiej, wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego planowane jest również uruchomienie uczelnianego telefonu zaufania.

Aby umówić się na spotkanie z jednym z naszych specjalistów, należy wejść na stronę internetową Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, do której link dostępny jest TUTAJ

Powstanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej to wspólna inicjatywa Księdza Rektora UKSW, ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego, prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Anny Fidelus, prof. ucz., oraz uczelnianego koordynatora ds. dostępności, Michała Stańczuka.

Pamiętaj – nie jesteś sam. W UKSW tworzymy wspólnotę, która wspiera. Jeśli przeżywasz trudności lub czujesz, że potrzebujesz rozmowy – jesteśmy tutaj, by Ci pomóc.

08 maja 2025