Praktyki studentów pielęgniarstwa. Porozumienie UKSW ze Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym.

Współpraca w zakresie organizacji zajęć praktycznych i praktyk dla studentów pielęgniarstwa I i II stopnia to główne założenia umowy podpisanej między naszą Uczelnią a Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym.

Porozumienie o współpracy podpisali ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW oraz Pani Barbara Misińska, prezes zarządu Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego sp. z o.o., w obecności Pani Elżbiety Lanc radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– To wyjątkowe w skali kraju Centrum otwiera się dziś na współpracę z Wydziałem Medycznym. Collegium Medicum – mówił ks. prof. dr hab. Ryszrad Czekalski, rektor UKSW. – Nasi studenci, podczas odbywania praktyk, będą mogli zetknąć się z osobami starszymi, potrzebującymi opieki i pomocy. To bardzo ważne, by uwrażliwiać studentów na potrzeby osób niedołężnych, wymagających nie tylko specjalistycznej opieki, ale też szczególnego wsparcia – dodał Rektor.

ks. prof. dr hab. Ryszrad Czekalski, rektor UKSW

Praktyczne zajęcia dydaktyczne, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (SCOL), będą odbywały się na terenie placówki przy ul. Mehoffera 72/74.

Istniejący od 1930 r. Zakład Opiekuńczo-Leczniczego im. Sue Ryder obejmuje fachową, całodobową, długoterminową opieką osoby dorosłe, niewymagające hospitalizacji, które, ze względu na wiek lub stan zdrowia potrzebują leczenia, pielęgnacji lub rehabilitacji.

Uczestnicy spotkania
10 lipca 2024