„Diamentowy Grant” po raz piaty

Diament1Ruszyła piąta edycja programu Diamentowy Grant, realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wnioski można składać do 15 lutego 2016 roku.

O Diamentowy Grant mogą się ubiegać osoby, które skończyły studia pierwszego stopnia, a tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera zdobyły w roku 2015. Dotyczy to także studentów, którzy uczyli się za granicą. Wnioski mogą również składać absolwenci trzeciego lub czwartego (w przypadku sześcioletniego toku studiów) roku studiów jednolitych.

Maksymalną wysokość grantów, o jaką mogą ubiegać się młodzi badacze, w tegorocznej edycji dostosowano do specyfiki dyscyplin naukowych. Do 180 tys. na swoje projekty mogą otrzymać osoby zajmujące się: naukami humanistycznymi, społecznymi, o sztuce i twórczości artystycznej. W przypadku nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczych, rolniczych, leśnych, medycznych, weterynaryjnych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej dofinansowanie może wynieść nawet 220 tys. zł. Maksymalne miesięczne wynagrodzenie dla laureata to 2,5 tys. zł.

Szczegółowe informacje  –  na stronie Ministerstwa

15 grudnia 2015