Wydział Prawa Kanonicznego. Władze kadencji 2024-2028

Kontynuacja i rozwój to dwa filary przyszłości Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, którego władze zostały powołane przez ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego, podczas spotkania, na którym obecni byli członkowie kolegium rektorskiego.

– Dziękuję, że jesteście tutaj Państwo z nami – mówił ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski witając zebranych podczas uroczystości wręczenia powołań. – Cieszę się, że w tym gronie następuje kontynuacja, co oznacza, że wydział był dobrze zarządzany i rozwijany. Jestem przekonany, że przed nami cztery kolejne lata rysującej się obiecująco przyszłości, związanej z rozwojem Wydziału Prawa Kanonicznego – zakończył Rektor UKSW.

Na zdjęciu: kolegium rektorskie i nowe władze Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW

Ks. dr Rafał Kamiński został ponownie powołany na stanowiska prodziekana ds. studenckich i kształcenia i zastępcy dyrektora instytutu prawa kanonicznego w kadencji 2024-2028.

Ks. dr hab. Marek Saj, prof. ucz. został ponownie dyrektorem Instytutu Prawa Kanonicznego w kadencji 2024-2028.

Ks. dr Rafał Kamiński CSMA – członek Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, adiunkt w Katedrze Kanonicznego Prawa Małżeńskiego i Rodzinnego, sędzia Sądu Metropolitalnego Warszawskiego, sekretarz kwartalnika „Ius Matrimoniale”, członek Komisji Prawnej Konsulty Przełożonych Wyższych Zgromadzeń Zakonnych Męskich w Polsce. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół kanonicznego prawa małżeńskiego materialnego i procesowego oraz prawa kościelnego w odniesieniu do środków społecznej komunikacji.

Na zdjęciu: ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, ks. dr Rafał Kamiński, ks. dr hab. Dariusz Borek, prof. ucz.

Ks. dr hab. Marek Saj, prof. ucz. – członek zakonu redemptorystów, dr hab. nauk prawnych, kanonista. Kierownik Zakładu Kanonicznego Prawa Karnego na Wydziale Prawa Kanonicznego, konsultor Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski, wykładowca prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie.

ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, ks. dr hab. Marek Saj, prof. ucz., ks. dr hab. Dariusz Borek, prof. ucz.
30 sierpnia 2024