Wyróżnienie w konkursie „Perspektywy medycyny”

Rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz dziekan Wydziału Medycznego. Collegium Medicum, prof. dr hab. Filip M. Szymański wyróżnieni zostali w kategorii „Nowoczesna edukacja medyczna”.

Wyróżnienie zostało przyznane w II edycji konkursu „Perspektywy medycyny” za „utworzenie i rozwój Collegium Medicum, które kształci studentów na kierunku lekarskim oraz kierunku pielęgniarstwo”. W imieniu Rektora UKSW wyróżnienie odebrała dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Radę Programową Kongresu Zdrowie Polaków,  jest „promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny, wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, poprawiających jakość opieki medycznej oraz popularyzacji postaw prozdrowotnych”.

od lewej: dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prof. dr hab. n. med. Filip M. Szymański podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień

Do konkursu zostało zgłoszonych kilkadziesiąt kandydatur, projektów i programów. Kapituła konkursu oceniała osiągnięcia kandydatów w dziedzinie wdrażania nowatorskich pomysłów, a także nowych metod diagnostycznych i leczenia, które przyczyniają się do podniesienia poziomu ochrony zdrowia. Brała też pod uwagę sukcesy placówek zarządzanych przez ekspertów, nowe strategie organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia, nowe metody diagnostyczne lub terapeutyczne służące poprawie zdrowia i jakości życia pacjentów oraz działania na rzecz unowocześnienia polskiego systemu opieki zdrowotnej. Istotna przy ocenie była popularyzacja edukacji i profilaktyki zdrowotnej oraz promowanie nowatorskich programów i rozwiązań w dziedzinie medycyny.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w sześciu kategoriach: profilaktyka zdrowotna, nowoczesna edukacja medyczna, innowacje i wdrożenia, telemedycyna i usługi e-zdrowia, organizacja-ochrona zdrowia oraz promocja zdrowia w mediach.

Wyróżnienie za utworzenie i rozwój Collegium Medicum
17 kwietnia 2023