Ruszają nabory na kolejne Stypendia Santander, jest to okazja do zdobycia cenionych na rynku kompetencji oraz certyfikatów, które pomogą wyróżnić się na rynku pracy.
Obecnie trwają nabory na:
- Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council
1 000 miejsc na kurs e-learningowy z języka angielskiego Learn English Select, który koncentruje się na rozwoju praktycznych umiejętności językowych. Grono najlepszych 250 osób otrzyma dodatkowo zajęcia English Online z lektorami, a w kolejnym etapie 125 najlepszych uzyska dostęp do materiałów dydaktycznych Road to IELTS oraz możliwość bezpłatnego zdania testu z certyfikatem IELTS
Aplikuj do 19 czerwca br. Link do naboru: https://app.becas-santander.com/pl/program/bc-ielts-2022
- Stypendium Rozwojowe Santander | Podstaway Zarządzania projektami WZ IŁ& IPMA
100 miejsc na kurs online z wykładowcami International Project Management Associaction wprowadzający do świata projektów i zarządzania nimi. Najważniejsze pojęcia projektowe, główne metody i narzędzia, zasady organizacji pracy projektowej to główne zagadnienia tego kursu. Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa. Kurs jest organizowany przez Wydział Zarządzania Uniwersytet Łódzki we współpracy z IPMA Polska.
Aplikuj do 12 czerwca br. Link do naboru: https://app.becas-santander.com/pl/program/pzp_wzul_ipma
- Stypendium Rozwojowe Santander | Podstawy inwestowania na giełdzie SGH & GPW
200 miejsc na kurs online z wykładowcami dla osób zainteresowanych inwestowaniem, obejmujący zagadnienia, takie jak m.in. funkcjonowanie rynku kapitałowego i giełdy, zasady inwestowania, analiza spółek, sposoby oceny ryzyka, psychologia inwestowania i wiele innych. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat. Kurs organizowany jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie przy współpracy z Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych.
Aplikuj do 19 czerwca br. Link do naboru: https://app.becas-santander.com/pl/program/ping_sgh_gpw
- Santander Scholarships Skills | MBA Essentials 2022–LSE
900 miejsc dla osób chcących rozwinąć niezbędne twarde i miękkie umiejętności biznesowe stanowiące esencję wiedzy ze studiów MBA. Program odbywa się online i jest podzielony na 10 modułów asynchronicznych, które są udostępniane co tydzień i mogą być realizowane. Uczestnicy mogą realizować kurs we własnym tempie, dodatkowo maja okazję do nawiązywania interakcji między sobą oraz brania udziału w małych grupach dyskusyjnych. Program będzie dostępny w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim.
Aplikuj do 30 czerwca br. Link do naboru: http://app.becas-santander.com/program/becas-santander-skills-mba-essentials-2022-lse
- Santander Scholarships Sustainability | Skills for the Green transition –Cambridge Judge Business School
1 000 miejsc na sześciotygodniowy międzynarodowy program online prowadzony przez Cambridge Judge Business School. Uczestnicy będą mogli poznać globalną perspektywę problemów i wyzwań środowiskowych, przed którymi stoimy, takich jak utrata bioróżnorodności, wylesianie, odnawialne źródła energii, gospodarka o obiegu zamkniętym. Dodatkowo będą mieli okazję rozwijać umiejętności przywódcze, poznać przykłady i historie sukcesu firm z dużym doświadczeniem w stosowaniu kryteriów ESG (środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego). Program będzie dostępny w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim
Aplikuj do 9 czerwca br. Link do naboru: http://app.becas-santander.com/program/becas-santander-sustainability-skills-for-the-green-transition-cambridge-judge-business-school
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z santander.universidades@santander.pl
Podczas aplikacji należy wpisać pełną nazwę uczelni.
Ważne: Osoby, które jeszcze nie brały udziału w szkoleniach muszą najpierw przystąpić do rejestracji a następnie wybrać program, który go interesuje i na niego aplikować.
Solidarni z Ukrainą
W ramach wsparcia dla naszych gości z Ukrainy Santander Bank Polska wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim prowadzimy otwarty kurs języka polskiego online. Kurs jest prowadzony przez lektorkę w języku ukraińskim i jest on transmitowany na żywo na fanpage’u Santander Universidades Polska na Facebooku. Zachęcamy do przekazania informacji, do osób które takiego kursu potrzebują.
Grupa Santander wspiera szkolnictwo wyższe
Grupa Santander przeznaczyła ponad 2 mld euro na inicjatywy akademickie za pośrednictwem programu Santander Universidades i przyznała ponad 630 000 stypendiów i grantów. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. wsparcie edukacji i zrównoważonej gospodarki czy przeciwdziałanie nierówności płci, są trwale wpisane w strategię banku i stanowią ważną, integralną część realizacji agendy Responsible Banking w Santander Bank Polska.
Nauka, Rozwój i Kompetencje z Santander Bank Polska S.A.
Projekt „Nauka, Rozwój i Kompetencje z Santander Bank Polska S.A.” obejmuje realizację warsztatów podnoszących kompetencje i umiejętności społeczności akademickiej.
Dla pracowników dydaktycznych przygotowane jest webinarium z zakresu zaawansowanej obsługi platform wspomagających nauczanie zdalne (MS Teams, Moodle) takich jak: zarządzanie zespołem klasowym, współdzielenie zasobów, interaktywne formy współpracy ze studentem w zakresie prowadzonych zajęć a także możliwości tworzenia zadań i oceniania.
Studenci, doktoranci i absolwenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie są zapraszeni do wzięcia udziału w jednym, wybranym przez siebie warsztacie spośród wymienionych poniżej, przy czym możliwe jest zapisanie się na więcej niż jeden warsztat. W przypadku zakwalifikowania się na więcej niż jeden warsztat uczestnik samodzielnie dokonuje wyboru.
Proponowane warsztaty:
- Racjonalne Zarządzanie Finansami. W bardzo przystępny dla każdego odbiorcy sposób pokazuje jak my jako konsumenci się zachowujemy, jak podchodzimy do wydawania, oszczędzania i do inwestowania pieniędzy. Dla odbiorców najciekawsza zwykle bywa część inwestowania w nieruchomości, pokazująca na przykładzie aktualnej oferty sprzedaży nieruchomości jak podchodzić do kalkulowania inwestycji, zakładając różne scenariusze związane z ryzykiem stopy procentowej. Warsztat pokaże również siłę nawyków do zarządzania finansami, pokazuje gdzie można zaoszczędzić pieniądze i jak je efektywniej inwestować.
- Efektywne zarządzanie czasem. Celem warsztatu jest rozwinięcie umiejętności w zakresie efektywnego zarządzania czasem w obszarze zawodowym i prywatnym. W trakcie warsztatu uczestnik będzie mógł przyjrzeć się swoim nawykom i barierom w efektywnym wykorzystaniu czasu, nauczy się wyznaczać cele w sposób usprawniający ich realizację, pozna konkretne techniki i narzędzia zarządzania czasem a także istotę i moc skutecznego planowania.
- Raportowanie i analiza danych w MS Excel. Warsztat ten jest przeznaczony dla każdego, kto poznał podstawy obsługi Excela i widzi potencjał w jego powszechnym wykorzystaniu przy opracowywaniu danych. Po zaimportowaniu i posortowaniu danych uczestnik warsztatu zapozna się m.in. z funkcjami logicznymi, tekstowymi, wyszukiwania i adresu. Zwieńczeniem pracy będzie zbudowanie i analizowanie danych w tabeli przestawnej.
- Cyberprzestępczość w cyberprzestrzeni – warsztat podzielony jest na 3 bloki: I blok ,,Cyberprzestrzeń i jej bezpieczeństwo” – zagadnienia prawne, organizacyjne i techniczne; II blok ,,Tożsamość w cyberprzestrzeni” – procesy uwierzytelniania i związane z nimi zagrożenia; III blok ,,Cyberprzestępczość” – charakterystyka zjawiska i rodzaje przestępstw (oszustwo komputerowe, phishing, hacking, sniffing, carding, sabotaż komputerowy).
- Agile – wprowadzenie do zwinnego zarządzania projektami. Szkolenie pokazuje osobom, które nie znają i nigdy nie doświadczyły zwinności w budowaniu produktów prostą metodę jaką jest User Story Mapping. Ta technika pozwala wybrać takie elementy produktu, które będą zaspokajać potrzeby klientów kupujących od nas produkt. Pomaga też zorganizować lepiej swoje własne plany w życiu prywatnym. Całe szkolenie jest oparte na grze symulacyjnej, w którą zagrają wszyscy uczestnicy szkolenia. Łączy naukę i doświadczenia przez wspólną zabawę.
Warsztaty będą realizowane na przełomie stycznia i lutego 2021 roku. Każdy warsztat trwa 8 godzin i odbywa się w blokach po 2-3 godziny.
Aby zarejestrować się na warsztaty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stroniehttps://www.becas-santander.com/pl/program/szkolenia_uksw
Do pobrania:
Regulamin projektu „Nauka, Rozwój i Kompetencja z Santander Bank Polsa S.A.”
Terminy i tematyka warsztatów – załącznik do Regulaminu.
Koordynacją warsztatów zajmuje się Centrum Wsparcia Studenta. Wszystkie pytania można kierować na adres cws@uksw.edu.pl
Nagroda Santander Universidades dla wyróżniających się studentów, doktorantów i pracowników UKSW
11 lutego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się podpisanie dyplomów w ramach Nagrody Santander Universidades dla wyróżniających się studentów, doktorantów i pracowników UKSW. Nagrodzonych zostało 40 osób, które otrzymały stypendia finansowe. Dyplomy dla laureatów podpisali Jego Magnificencja ks. prof. dr. hab. Ryszard Czekalski, Rektor UKSW oraz dyrektor Santander Universidades w Polsce – Wojciech Leśniewski.
Współpraca z Santander Universidades, która w UKSW trwa od wielu lat jest nie tylko wyróżnieniem, ale także obowiązkiem. Niezmiernie cieszę się, że mogliśmy w ramach naszego Uniwersytetu ze środków banku przyznać po raz kolejny nagrody dla najbardziej wyróżniających się pracowników, doktorantów i studentów. Ważnym jest, że te nagrody mają być nie tylko podziękowaniem za te szczególne zaangażowanie, ale także motorem dla pozostałych osób tworzących społeczność akademicką UKSW. Chcę bardzo podziękować za dotychczas zrealizowane wspólnie przedsięwzięcia. Nie ukrywam, że liczę na dalszą, dobrą i konstruktywną współpracę – powiedział JM Rektor UKSW ks. prof. dr. hab. Ryszard Czekalski, Rektor UKSW
O Nagrodę mogli ubiegać się wszyscy członkowie społeczności UKSW – studenci, absolwenci, a także pracownicy dydaktyczni i administracyjni. Każda z grup musiała wykazać się w szczególny osiągnięciami. Dla studentów i doktorantów poza średnią ocen nie niższą niż 4.0. brane pod uwagę były osiągnięcia badawcze, naukowei oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju Uczelni. Pracownicy dydaktyczni wyróżnili się natomiast znaczącymi osiągnięciami w obszarze rozwoju naukowego i badawczego lub znaczącym zaangażowaniem na rzecz Uczelni. Pracownicy administracyjni– zostali nagrodzeni za duże zaangażowanie w polepszenie realizacji usług edukacyjnych przez UKSW lub zaangażowanie we wprowadzanie inicjatyw na rzecz rozwoju Uczelni.
„Tak duża liczba aplikacji na program stypendialny, to dla nas jasna informacja, że tego typu wyróżnienia są potrzebne i mile widziane wśród społeczności akademickiej. Jednak nasze wsparcie jest o wiele szersze, dlatego zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą projektów rozwojowych – zarówno tych ogólnopolskich jak i globalnych.”– mówi Milena Wilska, menadżer placówki relacyjnej Santander Universidades.
Nagrody Santander Universidades przyznawane są z intencją wsparcia rozwoju naukowego i osobistego społeczności akademickiej. Klaudia Łuniewska – studentka, która otrzymała stypendium w poprzedniej edycji, podzieliła się z nami swoim pomysłem na efektywne wykorzystanie środków: „Otrzymane stypendium stanowiło dla mnie znaczące wsparcie dla mojego rozwoju naukowego oraz umożliwiło zainwestowanie w nowy sprzęt komputerowy,.”
Wszystkim laureatom życzymy dalszych sukcesów . Zachęcamy także pozostałych do rejestracji na platformie www.santander-grants.com. Na bieżąco pojawia się tam wiele interesujących programów, dzięki którym można zdobyć cenione kompetencje i certyfikaty.
Grupa Santander wspiera szkolnictwo wyższe
Od 2002 r. Grupa Santander przeznaczyła ponad 1, 8 miliarda euro na inicjatywy akademickie za pośrednictwem programu Santander Universidades i przyznała ponad 430 000 stypendiów i grantów od 2005 roku. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. wsparcie edukacji i zrównoważonej gospodarki czy przeciwdziałanie nierówności płci, są trwale wpisane w strategię banku i stanowią ważną, integralną część realizacji agendy Responsible Banking w Santander Bank Polska.