Przejdź do treści

Mamy PO WER

power MZnamy wyniki oceny merytorycznej projektów składanych przez Centrum Inicjatyw Rozwojowych UKSW.

Cztery projekty na łączną kwotę ponad 3 mln 250 tys. zł otrzymały dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz ministerstwa rozwoju w ramach konkursu pn. Kompetencje w szkolnictwie wyższym PO WER (nr 2) na projekty w Programie Rozwoju Kompetencji w ramach podnoszenia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Ponadto w ramach konkursów PO WER (nr 3) dofinansowanie otrzymały kolejne dwa projekty.

Pracownicy naukowi UKSW stworzyli programy certyfikowanych szkoleń, warsztatów i zadań dla 431 studentów z czterech wydziałów: teologicznego, nauk pedagogicznych, nauk historycznych i społecznych oraz filozofii chrześcijańskiej. Beneficjenci zostaną wyposażeni zarówno w tzw. twarde kompetencje zawodowe, jak i kompetencje miękkie, związane z rozwojem kreatywności, samodzielności, pracy zespołowej, rozwiązywaniu problemów. Jeden z projektów przeznaczony jest dla grupy 65-85 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Czas trwania projektów wynosi od kilku miesięcy do trzech lat, a ostateczna wartość dofinansowania zostanie określona po zamknięciu procesu negocjacji.

Lista nagrodzonych projektów:

1. Projekt dr Dominiki Żukowskiej-Gardzińskiej (WT) Absolwent z kompetencjami – dla 120 studentów kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

2. Projekt dr Marleny Kilian (WNP) Nowoczesny pedagog – dla 120 studentów pedagogiki i pedagogiki specjalnej.

3. Projekt dr. Bartłomieja Gutowskiego (WNHiS) Udany START. Wsparcie kariery studentów UKSW przez przygotowanie zawodowe do pracy w instytucjach kultury – dla 60 studentów Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych.

4. Projekt dr. Tomasza Rowińskiego (Instytut Psychologii WFCH) Inkubator PSI: modele kompetencyjne studenta – dla 96 studentów Instytutu Psychologii.

5. Projekt dr hab. Korduli Świętorzeckiej (WFCh) Forum Logicum – dla 65-85 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku 15-19 lat, w tym z niepełnosprawnością. Projekt realizowany będzie w formie kursów fakultatywnych.

6. Projekt dr Dominiki Żukowskiej-Gardzińskiej (WT) Innowacje w mediach – dla 35 studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

20 października 2016