Wydział Nauk Pedagogicznych oraz Wydział Studiów nad Rodziną organizują konferencję naukową, która odbędzie się 19 lutego w formie hybrydowej. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
Konferencja stacjonarnie odbędzie się w Auli Schumana, bud. 21, na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3, on-line na kanale YouTube Uczelni.
Problematyka wsparcia osób opuszczających zakłady karne dostarcza nieustannych wyzwań dla badaczy zajmujących się resocjalizacją oraz licznych służb społecznych zaangażowanych w udzielanie pomocy tym osobom. Szósta konferencja z cyklu skupi się na analizie i poszukiwaniu skutecznych rozwiązań w obszarze społecznej działalności na rzecz więźniów i ich rodzin.
W konferencji udział wezmą przedstawiciele różnych dziedzin, m.in. kryminologii, pedagogiki resocjalizacyjnej, psychologii, socjologii, kurateli, pracy socjalnej oraz specjaliści z innych dyscyplin zainteresowanych problematyką więzienną.
Celem dyskusji będzie łączenie teorii, aktualnych wyników badań naukowych oraz praktyki, a także wypracowanie obszaru wspólnych działań teoretycznych i empirycznych, które znajdą zastosowanie w rzeczywistych sytuacjach wsparcia osób opuszczających zakłady karne oraz ich rodzin.
Główni Organizatorzy:
dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.
mgr Michał Stańczuk
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych resocjalizacją i problematyką więzienną
Rada naukowa konferencji:
dr hab. Irena Pospiszyl, prof. ucz.
dr hab. Jan Niewęgłowski, prof. ucz.
dr Konrad Wierzbicki, prof. ucz.