Rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski w obecności kolegium rektorskiego oraz dziekana wydziału wręczył powołania nowym władzom WPiA.
Prodziekanami ds. kształcenia zostali dr hab. Marcin Wielec, prof. ucz. i dr hab. Marek Świerczyński, prof. ucz. Prodziekanem ds. studenckich i kształcenia ustawicznego został dr Zbigniew Więckowski.
Na dyrektora Instytutu Nauk Prawnych została powołana prof. dr hab. Anna Tarwacka, zaś wicedyrektorem tego instytutu została dr Magdalena Wilczek-Karczewska
– Doceniam fakt, że możemy się spotkać we wspólnym gronie kolegium rektorskiego i nowego kolegium dziekańskiego Wydziału Prawa i Administracji. Chciałbym serdecznie podziękować dziekanowi, prof. Bogumiłowi Szmulikowi, który kolejną kadencję będzie kierować wydziałem. Wydział Prawa i Administracji to jedna z najbardziej popularnych jednostek wśród studentów, prowadzicie Państwo wyjątkowe badania naukowe, które oceniono na kategorię A, musimy jednak myśleć o nowej, szerszej ofercie kształcenia, aby nie tylko prawo, ale i inne, wysokospecjalistyczne i interdyscyplinarne kierunki znalazły się w ofercie kształcenia.
– Bardzo się cieszę, że pracownicy Wydziału dbają o wysoką jakość kształcenia odnosząc jednocześnie znaczące sukcesy, to właśnie Państwa zasługa, sukces pracowników wydziału, że Wydział Prawa i Administracji zajął 6 miejsce w ogólnopolskim rankingu zdawalności na aplikacje oraz 2 miejsce w Warszawie – dodał rektor.
Dr hab. Marcin Wielec, prof. ucz. adwokat, dotychczasowy kierownik Katedry Postępowania Karnego na WPiA UKSW. Autor i współautor kilku pozycji książkowych, szeregu artykułów naukowych, a także ekspertyz i opinii prawnych dla organów publicznych w Polsce. Członek Rady Programowo – Naukowej kwartalnika „Probacja“. Członek Rady Programowej pisma naukowego „Central European Journal of Comparative Law”, wydawanego przez Instytut Prawa Porównawczego im. Ferenca Mádla w Budapeszcie. Jego zainteresowania badawcze to prawo i postępowanie karne, prawo i postępowanie dyscyplinarne, prawo karne wykonawcze, ze szczególnym uwzględnieniem korelacji postępowania karnego z innymi obszarami prawa, w tym z prawem kanonicznym, prawem administracyjnym i prawem dyscyplinarnym.
Dr hab. Marek Świerczyński, prof. ucz. specjalista w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa nowych technologii, prawa farmaceutycznego oraz prawa prywatnego międzynarodowego. Członek Bureau Consultatif sur l’Intelligence Artificielle oraz konsultant w Comité Européen de Coopération Juridique w Radzie Europy, ekspert Commission Européenne pour l’Efficacité de la Justice, konsultant Rady Europy w zakresie dowodów elektronicznych i cyfryzacji sądownictwa. Arbiter w Sądzie Polubownym ds. domen internetowych. Przewodniczący zespołu ds. prawa właściwego dla sztucznej inteligencji w Wirtualnej Katedrze Prawa i Etyki powołanej przez konsorcjum polskich uczelni. Arbiter w Sądzie Polubownym ds. domen internetowych.
Dr Zbigniew Więckowski dotychczasowy sekretarz Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego. Od kilku lat związany z branżą farmaceutyczną. Jego zainteresowania badawcze to: prawo farmaceutyczne, prawo własności intelektualnej, prawo nowych technologii.
Prof. dr hab. Anna Tarwacka profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, filolog klasyczny, kierownik Katedry Prawa Rzymskiego UKSW. Autorka licznych monografii naukowych, artykułów i innych publikacji. Zajmuje się rzymskim prawem publicznym i prywatnym. Prowadzi badania nad problematyką piractwa w starożytnym Rzymie, urzędem cenzora, a także prawnymi aspektami zbioru starożytnych dowcipów pt. „Philogelos”, tłumaczy i komentuje teksty źródłowe. Jest popularyzatorką antyku: prowadzi blog „Rzymianie i prawo” oraz kanał YouTube o tym samym tytule.
Dr Magdalena Wilczek-Karczewska doktor nauk humanistycznych, prawnik, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu.