Przejdź do treści

Współpraca z Wolters Kluwer

Działalność wydawnicza, odpłatne wykonywanie prac badawczych oraz organizacja wspólnych konferencji naukowych to główne założenia umowy podpisanej pomiędzy naszą Uczelnią a wydawnictwem Wolters Kluwer.

Umowę podpisali rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, oraz prezes Wydawnictwa, Włodzimierz Albin. W wydarzeniu uczestniczyli również: Justyna Kossak – dyrektor Działu Praw Autorskich Wolters Kluwer, prorektor ds. promocji i współpracy z otoczeniem, dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz., prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz., a także przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji, Rady Bibliotecznej oraz dyrektorzy Wydawnictwa, Biblioteki UKSW i Inkubatora Przedsiębiorczości.

ks. prof. Ryszard Czekalski oraz P. Włodzimierz Albin

– Podpisanie umowy z tak prestiżowym Wydawnictwem to dla nas zaszczyt. Obecne tu grono pracuje na co dzień z książką i dba o jakość naszych, uniwersyteckich publikacji. Tym bardziej cieszy fakt, naszej przyszłej współpracy, która zapowiada się bardzo owocnie – powiedział ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

ks. prof. Ryszard Czekalski

– To partnerstwo otwiera nowe możliwości dla naszej uczelni i środowiska akademickiego. Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się realizować ambitne projekty na najwyższym poziomie – dodał Rektor.

ks. prof. Ryszard Czekalski oraz P. Włodzimierz Albin

Prezes Wolters Kluwer, Włodzimierz Albin podkreślił, że „na UKSW powstaje wiele cennych publikacji, szczególnie w zakresie prawa, dlatego z wielką przyjemnością i nadziejami będziemy współpracować. Chętnie otwieramy dla Państwa łamy naszego systemu LEX, który jest największym prawniczym wydawnictwem on-line.”

Podpisane porozumienie wzmocni potencjał wydawniczy UKSW i będzie wsparciem dla naszego Wydawnictwa. W ramach umowy strony zadeklarowały m.in. współpracę w zakresie odpłatnego wykonania prac badawczych; działalności wydawniczej; cyfryzacji procesów dydaktycznych i zarządczych uczelni wyższych; opracowywania i testowania rozwiązań informatycznych.

Współpraca będzie polegała także na gromadzeniu specjalistycznej wiedzy i narzędzi do analizy oraz usprawnianiu przepływu pracy dla sektorów prawnych.

Ważnym elementem porozumienia będzie organizacja konferencji naukowych i uczestnictwo pracowników Wydawnictwa w prowadzeniu zajęć dydaktycznych oraz opracowywanie wspólnie nowych technologii i produktów, które będą następnie wdrażane przez Wydawnictwo.

Porozumienie w formie umowy ramowej zostało zawarte na czas nieokreślony. Każdą publikację będzie poprzedzała szczegółowa umowa.

Wolters Kluwer to międzynarodowe wydawnictwo prawnicze, które specjalizuje się w publikacjach skierowanych przede wszystkich do branży prawniczej, ekonomicznej, biznesu oraz branży ochrony zdrowia, słynie także z publikacji akademickich. Wydawnictwo jest wiodącym wydawcą książek specjalistycznych nie tylko w Polsce. Obsługuje klientów w ponad 180 krajach, a prowadzi działalność w ponad 40, zatrudnia około 21 400 pracowników na całym świecie.

System LEX, w którym będą ukazywać się publikacje z naszej Uczelni stanowią trzy filary: elektroniczna baza informacji prawnej, usługi eksperckie oraz praktyczne narzędzia. Obecnie z LEX-a korzysta ponad 400 tys. użytkowników online. System zawiera wiedzę ze wszystkich dziedzin prawa, a każdy klient może wybrać wersję LEX-a dostosowaną do swojej profesji i potrzeb. Dzięki personalizacji systemu profesjonaliści jak np. prawnik, księgowa czy samorządowiec mogą korzystać z wyselekcjonowanej wiedzy podejmując trafne decyzje.

31 stycznia 2025