UKSW w rankingach

Potencjał naukowy

UKSW osiąga bardzo dobry wynik we współpczynniku nasycenia kadry naukowej o najwyższych kwalifikacjach. Dzięki temu znajduje się w ścisłej 5 uczelni, w rankingu Prespektyw.

efektywnosc naukowa

Prestiż

Ocena w tej kategorii jest drugim co do wielkości faktorem udziału w ogólnej ocenie (24%). W kategorii tej najważniejsze składowe to preferencje pracodawców (11% udziału w kategorii ) i ocena przez kadrę akademicką (11%). W pierwszej z nich (preferencje pracodawców) ocena UKSW jest bardzo wysoka notowana. Wynik UKSW stanowi 65% maksymalnego wyniku (100%), który osiągnęła w tej kategorii Politechnika Warszawska. W woj. mazowieckim taki wynikł uplasował UKSW na 3 miejscu przed SGH i SGGW.

W kategorii – ocena przez kadrę akademicką (11% udziału) współczynnik  UKSW wynosi 7,15% co daje 29 pozycję w ogólnym rankingu. Tylko 3 uczelnie w skali kraju miały wynik powyżej 50%, a ponad połowa mieści się w przedziale 6- 12 pkt. UKSW wśród uniwersytetów zajął 14 miejsce.

prestiz

05 maja 2015