Jak studiuje się w Polsce?

Studenci UKSW zaproszeni są do udziału w badaniu doeurostudenttyczącym społecznych i ekonomicznych warunków życia studentów w Unii Europejskiej. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

Celem szóstej edycji międzynarodowego programu badawczego EUROSTUDENT jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących. Polska bierze udział w projekcie po raz trzeci, przy czym pierwszy raz badanie w naszym kraju realizowane będzie na uczelniach, na reprezentatywnej dla populacji studentów losowo-kwotowej próbie (trzy tysiące osób). Badaniu towarzyszy konkurs z nagrodami w postaci trzech tabletów.

Na UKSW o udział w badaniu proszeni są studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na studiach I, II stopnia oraz jednolitych magisterskich na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, nauki o rodzinie, prawo, pedagogika specjalna.

Badanie realizowane jest metodą ankiety internetowej, a jego wykonawcą jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PBS (dawniej Pracownia Badań Społecznych). Firma gwarantuje studentom pełną dyskrecję i poufność – informacje, podane w ankietach zostaną oddzielone od danych osobowych, a wyniki badania prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczych statystyk.

Link do ankiety TUTAJ
Na wydziałach z ww. kierunkami studiów zostaną też wywieszone plakaty z kodem QR zawierającym link do ankiety.

01 czerwca 2016