Razem dla kultury

piroUniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisał umowę o współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Porozumienie podpisali rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński oraz dyrektor NCK Marek Mutor. Przedmiotem umowy jest współpraca w zakresie badań naukowych w obszarze kultury polskiej, w tym projektów wydawniczych, edukacyjnych oraz społeczno-wychowawczych, współpraca przy działaniach związanych z realizowanym przez NCK programem „Niepodległa 2018”, z uwzględnieniem takich zagadnień jak rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości oraz badań nad aktualnymi przekonaniami Polaków dotyczącymi spraw Kościoła i państwa. Wspólne działania będą podejmowane w formie konferencji, seminariów, warsztatów, praktyk studenckich, a także publikacji.

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce.

01 czerwca 2016