Uroczyste otwarcie Przedszkola UKSW

wstega wwPoświęcenie budynku, przecięcie wstęgi oraz występ artystyczny dzieci to główne punkty uroczystego otwarcia Niepublicznego Przedszkola UKSW.

Uroczystość odbyła się 27 października w budynku przedszkola na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3.

Aktu przecięcia wstęgi, a tym samym otwarcia przedszkola dokonali: ks. kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, Wielki Kanclerz wydziałów Nauk Kościelnych UKSW;  Jego Magnificencja ks. Rektor Stanisław Dziekoński oraz Paweł Malinowski, prezes firmy Profbud, fundator i główny wykonawca obiektu.

Ksiądz Kardynał podczas błogosławieństwa zwrócił uwagę na to, iż Chrystus przyszedł na świat jako dziecko, a później wielokrotnie podkreślał godność dzieci, stawiając je nawet za wzór tym, którzy naprawdę szukają Królestwa Niebieskiego. Dzieci – jak zaznaczył – potrzebują pomocy dorosłych, aby osiągnąć ludzką i chrześcijańską dojrzałość.

Ksiądz Rektor w swym przemówieniu zaznaczył, iż przedszkole będzie miejscem, w którym skupi się nauka uprawiana na UKSW i dydaktyka realizowana na wielu kierunkach studiów, m.in. pedagogice, psychologii, socjologii a także teologii. Będą tu prowadzone badania i realizowane granty ważne z perspektywy wychowania dzieci. Przedszkole będzie miejscem ważnym także dlatego, iż doskonale wpisze się w misję publiczną i społeczną Uniwersytetu, który ma nie tylko przekazywać wiedzę, ale także służyć społecznie obecnym i przyszłym pokoleniom – zakończył swe przemówienie Rektor.

Prezes firmy Profbud, Paweł Malinowski przedstawił zebranym gościom historię powstania przedszkola, a pani Jadwiga Stachnik odczytała list Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, Doroty Skrzypek, wystosowany do władz UKSW i dyrekcji przedszkola specjalnie na tę okazję.

Występ przedszkolaków, najmłodszych członków wspólny UKSW, zakończył uroczystość.

List z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty – pobierz

Zdjecia do obejrzenia w galerii.

28 października 2016