Modlitwa i pamięć

groby 300x100Społeczność akademicka czci pamięć zmarłych pracowników, studentów i absolwentów UKSW. 2 listopada zostanie odprawiona Msza św. za ich dusze.

Rektor ks. prof. Stanisław Dziekoński  wraz z delegacją pracowników Uniwersytetu modlił się przy grobie śp. rektora ks. prof. Ryszarda Rumianka. Zapalono znicze i złożono kwiaty. Delegacje przedstawicieli UKSW odwiedziły groby pozostałych zmarłych rektorów.

groby 3454

2 listopada, w Dzień Zaduszny w bielańskim kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Dewajtis 3, o godzinie 12.00 została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych pracowników, studentów i absolwentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

W minionym roku akademickim z grona nauczycieli akademickich odeszli świętej pamięci: prof. dr hab. Roman Dwilewicz, prof. dr hab. Tadeusz Geras, o. dr Józef Łapiński, ks. prof. hab. Roman Murawski, dr Jan Kłys, prof. dr hab. Stanisław Siek. Z grona pracowników administracyjnych pożegnaliśmy świętej pamięci ks. mgr. Dariusza Krawczyka oraz mgr Dorotę Łysakowską, a z młodzieży akademickiej (studenci i uczestnicy kursów) świętej pamięci Aleksandrę Kosmalę oraz Ewę Marię Kozłowską. R.I.P.

Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii

27 października 2016