Zmarł ks. prof. Jan Decyk

InteliImage.ashx11 listopada zmarł nagle śp. ks. prof. Jan Decyk, kierownik Katedry Historii Liturgii Wydziału Teologicznego UKSW.

Z głębokim żalem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ks. kanonika prof. dr. hab. Jana Decyka

Kierownika Katedry Historii Liturgii Wydziału Teologicznego UKSW

Rodzinie i Najbliższym

serdeczne wyrazy współczucia składają

Rektor i Senat Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Ks. prof. dr hab. Jan Decyk urodził się w 1945 r. w Morzyczynie Włościańskim, par. Sadowne (diec. drohiczyńska). Sakrament kapłaństwa przyjął w 1969 r. w Wyszkowie (diecezja płocka). Od lat 80. związany z Akademią Teologii Katolickiej, a następnie Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 1999-2005 był prodziekanem Wydziału Teologicznego, a od 1996 r. Kierownikiem Katedry Historii Liturgii Wydz. Teologicznego. Otrzymał Nagrodę rektorską za pracę organizacyjną oraz Nagrodę Rektora II stopnia za wybitne osiągnięcia naukowe. Zmarł nagle 11 listopada br. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 listopada (sobota) o godz. 12.00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce (diecezja warszawsko-praska).

Foto: strona internetowa diecezji płockiej

14 listopada 2016