Kornel Morawiecki na UKSW

sadasdaZapraszamy na spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz z legendą”, podczas którego będziemy gościć Pana Kornela Morawieckiego, Marszałka Seniora Sejmu RP.

Spotkanie o charakterze otwartym odbędzie się 29 listopada 2016 r. o godz. 15:00 w sali 114 (Auditorium Maximum, ul. Wóycickiego 1/3).

W styczniu 2017 r. mija trzydziesta rocznica pojmania przez władze komunistyczne Kornela Morawieckiego – od dnia wprowadzenia stanu wojennego najbardziej poszukiwanego człowieka w Polsce. O tym, jak to wyglądało, o wywiezieniu Kornela Morawieckiego z Polski i Jego powrocie do Ojczyzny przez „zieloną granicę” możecie dowiedzieć się już wkrótce na naszym Uniwersytecie, mając możliwość odbycia dyskusji z najbardziej niezłomnym i nieprzejednanym człowiekiem polskiej opozycji antykomunistycznej.

Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Marek Michalski.

23 listopada 2016