Siła biznesu i edukacji

biologia radaRada Biznesu Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku UKSW pomoże w adaptacji programów kształcenia do potrzeb rynku pracy.

W planach jest przygotowanie praktycznych studiów podyplomowych, a także nowego kierunku studiów stacjonarnych.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego angażuje środowisko biznesu do tworzenia praktycznych programów studiów. Uczelnia rozumie potrzeby środowisk biznesowych i chce, aby jej studenci już na studiach zdobywali praktyczne umiejętności. W Radzie Biznesu Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku zaangażowani są specjaliści z dziedziny biologii, ochrony i inżynierii środowiska. W najbliższy wtorek, 29 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie Rady z władzami Wydziału.

W ramach współpracy organizowane będą również szkolenia i warsztaty EnviroMeeting’ów i BioMeeting’ów dla studentów biologii i inżynierii środowiska. Ale to nie wszystko. Wydział planuje wspólnie z Radą Biznesu wdrożenie kilku projektów, m.in. prac nad stabilizacją przemysłowych odpadów niebezpiecznych, instalacji do redukcji zanieczyszczeń atmosferycznych z tzw. niskiej emisji, oczyszczania ścieków przemysłowych ze specyficznych zanieczyszczeń przemysłowych czy zastosowania termowizji do analizy efektywności pracy instalacji przemysłowych. Rada Biznesu umożliwia także podejmowanie wspólnych przedsięwzięć z zakresu innowacji oraz tworzenia wokół nich spółek typu start-up, spin-out i spin-off.

W nowej kadencji członkostwo w Wydziałowej Radzie Biznesu przyjęli m.in:
  • Arkadiusz Siembida – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie
  • Prof. dr hab. inż. Marek Gromiec – Doradca Komisji Środowiska Senatu RP, Przewodniczący Komisji Gospodarki Wodno-Ściekowej Krajowej Rady Gospodarki Wodnej (KZGW), Przewodniczący Polskiego Komitetu Gospodarki Wodnej NOT, Członek Rady Konsultacyjnej Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej
  • Michał Kuliński – Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  • Marek Kempa – Prezes Zarządu ArcelorMittal Warszawa
  • Marian Eliasz – Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska ArcelorMittal Warszawa
  • Dr Leszek Karski – Dyrektor Departamentu Strategii i Komunikacji, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
  • Lucyna Golatowska – Członek Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawa S.A.
  • Małgorzata Mika-Bryska – Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Publicznych Veolia Energia Polska S.A.
  • Maciej Kalestyński – Członek Zarządu Klastra Gospodarki Odpadami i Recyklingu, Prezes Zarządu Wastech Recycling Sp. z o.o.
  • Robert Gazarkiewicz – Wiceprezes Wastech Recycling Sp. z o.o.
  • Marian Kawczyński – Prezes Zarządu, KAWA.SKA Sp. z o.o.
  • Jerzy Pełczyński – Abatos Sp. z o.o., Założyciel, Członek Zarządu, Główny Projektant
  • Ryszard Gajewski – Prezes Polskiej Izby Biomasy
25 listopada 2016