W strukturach KRASP

logo kraspRektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński został Zastępcą Przewodniczącego Komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Skład Komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP został przyjęty 17 listopada br. podczas spotkania Prezydium KRASP. Na przewodniczącego powołano Rektora Politechniki Białostockiej prof. Lecha Dzienisa. Członkami Komisji zostali: dr hab. Robert Tomanek, prof. UE – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński – Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego; dr hab. inż. kpt. ż. w. Wojciech Ślączka, prof. AM – Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie; dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, przedstawiciel KRePSZ; dr hab. Jarosław Janicki, prof. ATH – Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej; prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk – doradca Rektora Politechniki Warszawskiej; prof. dr hab. Roman Kołacz – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Rektor 2008-2016); dr inż. Ireneusz Marciniak – Dyrektor Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie; mgr inż. Dariusz Jerzy Koenig – Prezes Zarządu KenBIT sp. j., Warszawa; mgr inż. Henryk Owsiejew – Przewodniczący Rady Nadzorczej Malow sp. z o.o. w Suwałkach; Petros Psyllos – Student Politechniki Białostockiej, młody wynalazca i innowator.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) została powołana w 1997 r. przez rektorów szkół wyższych. Obecnie zrzesza 107 uczelni akademickich, ponadto 46 uczelni zawodowych ma status członków stowarzyszonych KRASP. Celem KRASP jest inspirowanie i koordynowanie współdziałania uczelni w Polsce, a także reprezentowanie wspólnych interesów uczelni akademickich.

06 grudnia 2016