POLIN Meeting Point

PolinRusza rekrutacja do IV edycji POLIN Meeting Point szkoły letniej dla studentów z Polski, Izraela, Niemiec i Ukrainy.

Tegoroczna edycja szkoły odbędzie się w terminie 20 sierpnia – 2 września w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 maja 2018 roku. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą wydarzenia roku 1968, który zapisał się w historii jako rok obfitujący w przełomowe wydarzenia po obu stronach żelaznej kurtyny.

Do udziału w szkole letniej zapraszamy studentów i studentki oraz absolwentów i absolwentki (którzy uzyskali dyplom lub absolutorium w ciągu ostatnich 3 lat ) szkół wyższych z Izraela, Niemiec, Polski i Ukrainy, którzy chcieliby spotkać się w międzynarodowej grupie młodych ludzi i porozmawiać o wspólnej historii państw europejskich oraz Izraela i jej współczesnym znaczeniu, podczas ciekawych wykładów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów i ekspertki, a także poszukać inspiracji do własnych badań naukowych.

Rekrutacja jest dwuetapowa. Pierwszy etap to wypełnienie formularza aplikacyjnego on-line do dnia 9 maja 2018 roku.  Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.
Podczas 2-tygodniowego programu szkoły podjęte zostaną tematy związane z politycznymi i społecznymi uwarunkowaniami omawianych wydarzeń, mechanizmami działania propagandy, kobiecą perspektywą, zmianami społecznymi i w obszarze kultury.

Więcej TUTAj

25 kwietnia 2018