Nudy na pewno nie będzie

Ks. Artur Chejnowski, duszpasterz akademicki opowiada o najbliższych planach DA UKSW.

Duszpasterstwo Akademickie UKSW zainaugurowało kolejny rok swojej działalności. Duszpasterzami, tak jak w latach poprzednich są s. Anastazja Wasilewska, nazaretanka i ks. Artur Chejnowski, salezjanin.

Wyjazd na dobry start

Pierwszy miesiąc nowego roku akademickiego stał pod znakiem działań Duszpasterstwa w terenie. Studenci ze swoimi duchowymi opiekunami odwiedzili Szymanów koło Niepokalanowa, w którym siostry niepokalanki prowadzą szkołę oraz ośrodek rekolekcyjny.

– „Wyjazd na dobry start” pozwolił nam złapać oddech w pierwszych tygodniach roku akademickiego, które naturalnie są dość intensywne oraz poznać się z nowymi osobami, które dołączyły do grona studenckiej wspólnoty „Miriam” –  mówi ks. Chejnowski. – Wzięliśmy także udział w II Sztafetowej Pielgrzymce Młodych Archidiecezji Warszawskiej, która w tym roku odbywała się w podwarszawskich Laskach. Wydarzenie to stanowiło kontynuację dziękczynienia za beatyfikację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej – dodaje duszpasterz akademicki UKSW.  – Modliliśmy się  przy relikwiach bł. Elżbiety Czackiej, odwiedziliśmy poświęcone jej muzeum. Wzięliśmy także udział w lekcji pokazującej jak lepiej zrozumieć świat osób niewidomych, jak radzą sobie w codzienności, jak wygląda edukacja dzieci w ośrodku oraz jak się zachować w obecności osoby niewidzącej.

Wyjazd na „Dobry Start”

W ramach obchodów Dnia Papieskiego członkowie DA UKSW wzięli udział w rejestrowanym przez TVP koncercie zespołu 2Tm2,3 który znany jest z łączenia mocnego rockowego brzmienia z tekstami Pisma Świętego.

Modlitwa, formacja i … „Tramwaj

W ramach DA UKSW działają dwie wspólnoty: Miriam – wspólnota dla studentów ukierunkowana na ewangelizację w duchu maryjnym oraz Jeshua – wspólnota modlitewna dla pracowników Uczelni oraz sympatyków duszpasterstwa w wieku 25+. Spotkania wspólnoty „Miriam” odbywają się w  środy o godz. 18:30 w kościele pw. św. Józefa na kampusie Wóycickiego. Natomiast  „Jeshua” spotkania formacyjne ma w czwartki o godz. 19:00 w domu zakonnym pw. św. Franciszka Salezego (ul. Baczyńskiego 1a) w  Łomiankach.

Tramwaj DA UKSW

Jak podkreśla ks. Chejnowski w  DA UKSW,nie brakuje modlitwy, katechizacji i formacji. – Zapraszamy wszystkich na msze św., adoracje Najświętszego Sakramentu, kierownictwo duchowe czy spowiedź. Rozkład naszej działalności znajduje się na stronie duszpasterstwa oraz profilu Facebook. Zapraszamy także do „Tramwaju DA” na kampusie Wóycickiego, w budynku nr 23, w sali 013. Można w nim swobodnie spędzić czas, odpocząć, napić się kawy czy herbaty, zjeść śniadanie, a także pouczyć się czy spotkać ze znajomymi – mówi ks. Chejnowski.

Najbliższe plany

– W tym semestrze w naszym kalendarium znalazły się między innymi wspólne działania z duszpasterstwami akademickimi z terenu Warszawy, promocja UKSW poprzez udział w wydarzeniach archidiecezjalnych, odwiedziny ciekawych miejsc w stolicy i poza nią, wyjścia do kina i miejsc kultury czy wyjazd w czasie przerwy międzysemestralnej – wylicza duszpasterz UKSW. – W listopadzie pragniemy w sposób szczególny pamiętać o bliskich nam Zmarłych. Dlatego już dziś zapraszamy na mszę św. 3 listopada o godz. 12:00, w kościele przy ul. Dewajtis. Podczas niej będziemy polecali Bożemu Miłosierdziu zmarłych pracowników, studentów i doktorantów UKSW. Kontynuacją tej modlitwy będą tradycyjne listopadowe wypominki – dodaje.

Msza święta DA w kościele św. Józefa

Członkowie DA UKSW powoli przygotowują się także do czasu świątecznego. Planują roraty oraz rekolekcje adwentowe UKSW, na których, tak jak w poprzednim roku, będzie  gość specjalny.

Duszpasterz akademicki zapewnia: – Nudy nie będzie. Dlatego zachęcam, aby śledzić naszą stronę internetową, profil Facebook oraz Instagram. Tam znajdują się zawsze najświeższe relacje z działalności, informacje, ogłoszenia i zaproszenia.

www.da.uksw.edu.pl
www.facebook.com/DuszpasterstwoAkademickieUKSW