Współpraca WPK UKSW z Wydziałem Prawa Kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie

Wspólne działania w zakresie badań naukowych i dydaktyki to główne założenia porozumienia zawartego z Papieskim Uniwersytetem Gregoriańskim w Rzymie.

Umowę o współpracy między wydziałami podpisali rektorzy obu uczelni: ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz ks. prof. Mark Lewis SJ.

W spotkaniu, w siedzibie Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie uczestniczyli: ks. prof. Mark Lewis SJ, ks. prof. Ulrich Rhode SJ, dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego Gregorianum oraz ks. dr hab. Dariusz Borek O. Carm., prof. ucz dziekan WPK UKSW, ks. dr Rafał Kamiński CSMA, prodziekan i ks. dr Jan Dohnalik – pełnomocnik dziekana ds. kontaktów z Papieskim Uniwersytetem Gregoriańskim w Rzymie.

Zawarte porozumienie umożliwi wspólne działania w zakresie badań naukowych oraz dydaktyki. Pozwoli także na uczestnictwo profesorów Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie w konferencjach naukowych, kursach dokształcających oraz wykładach realizowanych na WPK UKSW.

Dzięki porozumieniu pogłębią się kontakty naukowe pomiędzy dwiema uczelniami.  Umowa zakłada również organizację staży badawczych na Gregorianum dla pracowników badawczo-dydaktycznych oraz doktorantów i studentów WPK UKSW.

Na zdjęciu od lewej: ks. prof. Mark Lewis SJ, rektor Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie; ks. dr hab. Dariusz Borek O. Carm., prof. ucz, dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW
31 stycznia 2023