Współpraca z PKN Orlen

Bieżąca współpraca i plany na przyszłość to główne tematy spotkania władz UKSW z przedstawicielami zarządu PKN Orlen.

W rozmowach uczestniczyli z ramienia UKSW: rektor, ks. prof. Ryszard Czekalski, prof. Konrad Raczkowski, prorektor ds. finansowych oraz ks. dr Marek Muzyk, dyrektor Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego UKSW. PKN Orlen reprezentowali: Józef Węgrecki członek zarządu ds. operacyjnych, Jan Szewczak członek zarządu ds. finansowych, Patrycja Panasiuk zastępca dyrektora wykonawczego ds. strategii, innowacji i relacji inwestorskich oraz Grzegorz Szymoniuk koordynator współpracy z uczelniami.

Rozmowy dotyczyły przede wszystkim współpracy w zakresie badań materiałowych instalacji PKN Orlen, druku 3D elementów krytycznych dla ciągłości produkcji oraz uruchomienia studiów sprofilowanych

– Poruszono także problematykę energetyki wodorowej i współpracy naukowo-rozwojowej w tym zakresie a także kwestię kształcenia studentów na potrzeby PKN – wyjaśnia ks. dr Marek Muzyk.

Na zdjęciu od lewej: ks. dr Marek Muzyk, prof. Konrad Raczkowski, Józef Węgrecki, ks. prof. Ryszard Czekalski, Jan Szewczak, Patrycja Panasiuk
27 lutego 2023