Współpraca z Instytutem Teologicznym Archidiecezji Gdańskiej

Studenci I cyklu Instytutu Teologicznego Archidiecezji Gdańskiej zyskają status studentów Wydziału Teologicznego UKSW na kierunku teologia – to główny cel umowy zawartej przez obie instytucje.

Porozumienie zostało podpisana przez rektora UKSW ks. prof. dr hab. Ryszarda Czekalskiego, dziekana Wydziału Teologicznego ks. prof. dr hab. Piotra Tomasika i dyrektora Instytutu Teologicznego Archidiecezji Gdańskiej, ks. dr. Krzysztofa Drewsa 10 października.

W myśl umowy Instytut zachowa odrębność organizacyjno-prawną i będzie się rządził własnym statutem. Zajęcia I cyklu i studia podyplomowe będą odbywały się w siedzibie Instytutu według programów nauczania i planów studiów zgodnych ze statutem Wydziału Teologicznego UKSW.

Propozycje tematów prac magisterskich przygotowywanych przez studentów Instytutu, jak również zakres wymagań do egzaminu ex universa theologia, będącego częścią egzaminu magisterskiego, a także skład przeprowadzającej egzamin Komisji, będą zatwierdzane przez Radę Wydziału Teologicznego naszej Uczelni.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Na zdjęciu od lewej ks. dr Krzysztof Drews, ks. prof. Ryszard Czekalski, ks. prof. Piotr Tomasik
10 października 2023