Licealiści z Mławy w Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW

W piątek, 8 marca uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie wzięli udział w warsztatach w ramach Akademii Młodego Przyrodnika, jakie CEiE oferuje dla szkół.

Uczniowie drugiej klasy o profilu medycznym wybrali warsztaty związane ze swoimi zainteresowaniami. Były to zajęcia „Co kości mówią o człowieku-umarli potrafią mówić” prowadzone przez dr Annę Myszkę oraz „Co zęby mówią o człowieku” prowadzone przez prof. dr. hab. Jacka Tomczyka.

Przy okazji warsztatów została podpisana umowa o współpracy i objęcie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie patronatem przez CEiE. Taka współpraca daje obustronne korzyści. Uczniowie m.in. mogą uczestniczyć w wykładach, konferencjach i warsztatach prowadzonych w CEiE, brać udział w pracach i inicjatywach studenckiego koła naukowego CEiE (Koła Przyrodników) czy też otrzymywać merytoryczne wsparcie w przygotowaniach do olimpiad z zakresu nauk przyrodniczych.

Szkoła natomiast upowszechnia wśród swoich uczniów ofertę edukacyjną Centrum i UKSW.

Pełna oferta warsztatów CEiE w ramach Akademii Młodego Przyrodnika jest dostępna na stronie Akademii

11 marca 2024