Daleko od schematu

– Na UKSW mamy ogromne wsparcie ze strony wykładowców. To doskonała atmosfera do rozwijania pasji i zainteresowań – mówi Weronika Dobosz, studentka I roku filologii polskiej na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW.

Bardzo chciałam studiować na UKSW. Czuję się tu jak u siebie w domu, panuje tu wspaniała atmosfera. Chcę zostać nauczycielem języka polskiego, na początku w szkole podstawowej, potem w liceum. Już teraz zajęcia na Uczelni pomogły mi uporządkować wiedzę w taki sposób, że mogę prowadzić korepetycje. Dzięki Uniwersytetowi nabrałam zaufania do samej siebie i własnych możliwości. Większość naszych zajęć to zajęcia praktyczne. Uczymy się pracy z uczniem, czego częścią jest przekazywanie skomplikowanych treści w sposób przystępny. Podczas zajęć dostajemy wszelkie potrzebne materiały, które mogą być nam później przydatne w pracy.

Zainteresowały mnie zarówno zajęcia z historii literatury, szczególnie romantyzmu i średniowiecza, jak świetne ćwiczenia z fonetyki i fonologii, a także wykład zatytułowany „Wprowadzenie do nauki o języku”, będący doskonałym przygotowaniem do prowadzenia szkolnych lekcji.

Wielu moich kolegów zamierza po studiach pracować w szkole, niektórzy myślą o pracy dziennikarskiej.

Na Uczelni należę do koła literackiego, biorę udział w seminariach i webinarach. Podejście do studentów na UKSW dalekie jest od schematu. Atmosfera jest rodzinna, wykładowcy – otwarci, pomocni i zachęcający do swobodnej wymiany myśli. Mamy ogromne wsparcie ze strony wykładowców. To doskonała atmosfera do rozwijania pasji i zainteresowań.

Po pierwszym roku studiów zaczynamy praktyki szkołach. Biuro Karier UKSW pomaga w znalezieniu szkół, w których można odbyć praktyki, a także w takim zaplanowaniu szkolnych praktyk, by nie kolidowały z zajęciami na Uczelni.

Już dziś wiem, że po studiach licencjackich rozpocznę naukę na studiach II stopnia, a później – w Szkole Doktorskiej UKSW.

09 kwietnia 2024