Publikacje Wydawnictwa UKSW nagrodzone

Podczas gali XXIX Targów Książki Katolickiej w Warszawie dwie publikacje naszego Wydawnictwa otrzymały nagrody.

FENIKSA 2024 w kategorii Historia zdobyła publikacja pt. „Bóg nie jest Bogiem wojny. Wspomnienia alumnów- żołnierzy.” Trzy tomy wspomnień przygotowali ks. Kazimierz Fąfara, ks. płk Zbigniew Kępa oraz dr hab. Jerzy Prochwicz.

Jury dostrzegło w tej pracy „swoisty hołd oddany służbie i ofierze składanej przez dziesięciolecia przez alumnów- żołnierzy na ołtarzu Ojczyzny i kolejnych pokoleń Polaków”.

Publikacja dostępna jest nieodpłatnie na stronie Uniwersyteckiego Centrum Badan Wolności Religijnej UKSW w Warszawie.

Wyróżnienie w kategorii Tłumacz otrzymał „Średniowieczny słownik symboliki biblijnej”, opracowany przez ks. prof. Krzysztofa Bardskiego i dr hab. Dominikę Budzanowską- Weglendę.

Doceniono „premierową edycję średniowiecznego glosariusza poświęconego objaśnianiu motywów biblijnych. Unikalny słownik symboli rodem z Pisma Świętego, pomocny w procesie rozumienia średniowiecznej myśli religijnej”.

Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa UKSW.

FENIKSY’2024 – lista nagrodzonych i wyróżnionych

Uroczysta gala wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2024 odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszawie.

Link do transmisji

15 kwietnia 2024