Przejdź do treści

CNT UKSW – Kierunek Innowacje

CNTMININa Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstaje nowa jednostka badawcza – Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii.

Centrum jest konsekwencją dynamicznego rozwoju naszej uczelni (…) Dedykowane jest celom naukowym i wdrożeniowym, wspaniale wpisuje się w oczekiwania nowej ustawy 2.0 ale i kierunek rozwoju, który w ostatnich latach jest bliski naszej uczelni (…). Uniwersytet to nie tylko przestrzeń dydaktyki, nauki ale i przestrzeń bardzo dobrej współpracy z otoczeniem społeczno- gospodarczym. W takim Centrum studenci mogą włączać się w obszar nauki, w sposób bardzo konkretny mogą wchodzić w przestrzeń swojej przyszłej pracy (…). Centrum tworzymy po to, by był to żywy organizm współpracy nauki i gospodarki – zaznaczył Rektor UKSW, ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Projekt tworzony jest po to, by studenci korzystali z szansy, jaka jest im dana, by mogli zaangażować się w przedsięwzięcia, które będą tworzyły nową jakość w funkcjonowaniu uniwersytetu –  przykładem może być cyfrowa medycyna, czy zbieranie danych medycznych (…). Różne grupy studentów znajdą tam swoją szansę – socjologowie, psychologowie, studenci prawa, informatyki, fizyki  i medycyny (…). Istotą naszego projektu jest integralne spojrzenie na naukę, by umożliwić spotkanie osób różnej kompetencji w celu powstawania nowych pomysłów. W Polsce jest to pierwsze Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii, które działać będzie w dowolnych obszarach nauki czy gospodarki, a którego spoiwem jest cyfrowość – podkreślił prof. dr hab. Marek Niezgódka, dyrektor CNT.

Centrum budujemy po to, żeby (…) na skutek realizowanych projektów badawczych i badawczo-rozwojowych, znaleźć zastosowanie w gospodarce czy przemyśle (…). Dzięki temu, naukowcy rozwiązują istotne problemy, a przedsiębiorcy podnoszą innowacyjność swoich biznesów (…) Rolą przedsiębiorczości akademickiej jest dawanie szansy wszystkim pomysłom, które pojawią się na uniwersytecie, zarówno jeżeli chodzi o studentów, zespoły badawcze, doktorantów, jak i naukowców, którzy dzisiaj tutaj pracują. Chcemy współpracować z podmiotami z otoczenia biznesu, które mają pieniądze by zainwestować je w nowe pomysły. To będzie doskonała szansa dla młodych ludzi, dla naukowców, dla  tych którzy mają pomysł na prowadzenie biznesu. Projekt ma przygotować ludzi do pełnienia ról w „nowym świecie” – który nieustannie się zmienia i którego dotknęła druga rewolucja cyfrowa – zaznaczyła pani Iwona Wendel, z-ca dyrektora CNT.

Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii zaprasza na otwarcie „ekosystemu współpracy UKSW z gospodarką”, które odbędzie się 5 grudnia o godz. 16.00 w bud. nr 24 na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3.

Szczegółowy program – pobierz

03 grudnia 2018