W ramach projektu realizowanego przez zespół pod kierunkiem ks. prof. Sławomira H. Zaręby, dziekana WNHiS, zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny do wyposażenia pracowni anatomicznej i medycznej.
Sprzęt specjalistyczny obejmuje m. in. tablice dydaktyczne dotyczące pierwszej pomocy, plansze i modele anatomiczne, fantomy, łóżka szpitalne, wózki inwalidzkie, podnośniki, wyposażenie zużywalne itd. Pracownie wzbogacają infrastrukturę wykorzystywaną do badań i szkoleń społecznych oraz medycznych na UKSW. Całość sprzętu została zakupiona za 514 597,12 zł.
Wyposażenie specjalistyczne zakupiono w ramach projektu pt. „Profesjonalizacja usług asystenckich i opiekuńczych dla osób niesamodzielnych – nowe standardy kształcenia i opieki” realizowanego jest przez zespół UKSW w Warszawie. Odbioru sprzętu dokonał ks. prof. dr hab. Sławomir H. Zaręba – kierownik projektu i dziekan WNHiS i dr Marcin Zarzecki – prodziekan WNHiS). Projekt realizowany jest w partnerstwie z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych oraz Stowarzyszeniem Niepełnosprawni dla Środowiska EKON.
Celem przedsięwzięcia jest profesjonalizacja opieki nad niesamodzielnymi seniorami poprzez wypracowanie jednolitej definicji niesamodzielności, stopni niesamodzielności oraz standardów usług asystenckich i opiekuńczych (AiO), w tym teleopieki, świadczonych w miejscu zamieszkania ww. osób. Celem projektu jest także wypracowanie standardów kształcenia stanowiących podstawę szkolenia w zakresie świadczenia usług AiO, w tym teleopieki. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość dofinansowania z UE – ponad 28 mln.