W kościele św. Józefa na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego został zainstalowany Ołtarz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to jeden z ołtarzy „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.
„12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” to projekt utworzenia 12 ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu na wszystkich kontynentach, aby łańcuchem tej modlitwy objąć całą ziemię. Materialnym znakiem tego duchowego dzieła są Ołtarze Adoracji Najświętszego Sakramentu. Powstają one w Polsce, w pracowni Drapikowski Studio. Prace te przez piękno będące jednym z przymiotów Boga, uwrażliwiają serce człowieka na działanie Bożej Łaski.
Pierwsze ołtarz powstał w ziemi świętej w Betlejem, w którym pokoju wciąż brakuje. Drugi ośrodek modlitwy o pokój powstał w Kazachstanie, ziemi martyrologii wielu narodów, w Sanktuarium Maryi Królowej Pokoju w Oziornoje. Kolejne dwie gwiazdy rozbłysły na kontynencie afrykańskim w Yamasukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, jak również w Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho w Rwandzie. Kraju gdzie w latach 90 w bratobójczej wojnie w sposób bestialski wymordowało się prawie 2 mln ludzi. Międzynarodowe centrum modlitwy o pokój powstało również w Parafi św. Jakuba w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie i Sanktuarium św. Jana w Dagupan na Filipinach. W setną rocznicę objawień fatimskich została zainicjowana Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w Namyang w Korei Południowej, natomiast 1 września 2018 r rozbłysła ósma gwiazda w dziele „ 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” w Niepokalanowie.
Kościół św. Józefa jest pierwszym ośrodkiem akademickim na świecie, który będzie posiadał tego typu ołtarz.
Centralnym punktem ołtarza zainstalowanego w kościele akademickim UKSW jest Eucharystyczny Chrystus. Hostia została umiejscowiona na osi kryształowego krzyża. W otaczającej Go aureoli osadzone zostały kamienie szlachetne (rubiny i cyrkonie) tworzące symboliczne promienie – znak Miłosiernego Chrystusa z obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Do tej symboliki odnoszą się również barwne promienie podświetlające elementy kryształu. Najświętszy Sakrament tulony jest przez Maryję, która gestem swej dłoni ukazuje, że mój Syn, choć umarł, to zmartwychwstał. On jest jedyną Drogą, Prawdą i Życiem.
Niewiasta Eucharystii przyobleczona została w szatę utkaną błękitnym światłem, która jest fragmentem Całunu Turyńskiego. Rozświetlona postać Maryi, to także znak napełnienia Duchem Świętym, co odnosi się do tegorocznego hasła roku liturgicznego. W ołtarzu Matka Boża gestem ręki wskazuje na Eucharystię i w ten sposób przekazuje prawdę o zmartwychwstaniu Jej Syna.
Nad Ołtarzem Adoracji znajdować się będzie krzyż z zaznaczonym miejscem obecności Jezusa ukrzyżowanego. Jest to symbol zmartwychwstałego Chrystusa obecnego w Ołtarzu Adoracji w Najświętszym Sakramencie. Ze śladu obecności Jezusa wydobywają się dwa promienie miłosierdzia, których ślad odnajdujemy także w ołtarzu adoracji.
Do wykonania Ołtarza Adoracji zostały wykorzystane: srebro, srebro złocone, kryształ, drewno i kamienie szlachetne.