Przejdź do treści

Psychoterapia Dzieci i Młodzieży

Dłonie 300x100UKSW ogłasza uruchomienie 15 miejsc szkoleniowych na najbliższe postępowanie kwalifikacyjne do rozpoczęcia specjalizacji w dziedzinie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.

Szkolenie odbędzie się w podejściu poznawczo-behawioralnym (wariant B) oraz podejściu systemowym (wariant C). Szkolenie realizowane będzie zgodnie z programem specjalizacji zamieszczonym na stronach CMKP (https://www.cmkp.edu.pl/ksztalcenie/ksztalcenie-w-ochronie-zdrowia/programy/).

Program specjalizacji obejmuje osiem modułów. Część dydaktyczna (moduł I-VI) jest finansowana ze środków unijnych w ramach programu POWER . Natomiast koszty związane z psychoterapią własną lub rozwojem osobistym i staże kierunkowe pokrywane są ze środków własnych Uczestników. W Module VII w podejściu systemowym na psychoterapię własną przewidzianych jest 250 godzin, natomiast w podejściu poznawczo-behawioralnym na rozwój osobisty przeznaczonych jest 100 godzin. Staż kierunkowy (Moduł VIII) w obydwu podejściach wynosi 360 godzin.

Nabór na specjalizację jest organizowany przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Rekrutacja odbywa się poprzez złożenie wniosku za pomocą systemu SMK (System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych), w terminie od dnia 30 kwietnia do dnia 31maja. Następnie jest przeprowadzane postępowanie kwalifikacyjne od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania kwalifikacyjnego do rozpoczęcia specjalizacji w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży znajdą Państwo na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozpoczecie-specjalizacji7 https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/wyniki-postepowan-kwalifikacyjnych7

UWAGA, aby otrzymać dofinansowanie z programu POWER m.in.:

1. Specjalizant oświadcza, że spełnia kryteria kwalifikowalności, uprawniające do udziału w realizowanym Szkoleniu w ramach Projektu – musi przedstawić zaświadczenie o miejscu zatrudnienia w publicznym systemie opieki zdrowotnej lub oświaty lub w poradni psychologiczno-pedagogicznych lub w jednostkach pomocy społecznej.

2. Specjalizant po otrzymaniu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego z psychoterapii dzieci i młodzieży jest zobowiązany do pozostania zatrudnionym/-ą w wymiarze co najmniej ½ etatu lub kontrakcie w wymiarze godzinowym równoważnym ½ etatu w publicznym systemie ochrony zdrowia lub w jednostkach oświatowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych lub jednostkach pomocy społecznej przez 1 rok liczony od dnia zakończenia szkolenia.

3. Pozostałe zapisy znajdują się we wzorze umowy: https://drive.google.com/file/d/1eQT_u2iRXIyDTFWnc4gWdq8VxY5Ndo9_/view

Z pytaniami dotyczącymi dofinansowania z programu POWER prosimy zwracać się drogą mailową na adres m.walczak-kowalska@uksw.edu.pl

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo informacje w sprawie dofinansowania POWER – wzory dokumentów (w tym umowy z załącznikami), regulamin specjalizacji oraz informację o warunkach specjalizacji. https://psychologia.wfch.uksw.edu.pl/podyplomowe_psychoterapia_dzieci_mlodziezy

20 kwietnia 2020