Farbą w płot 2015

farba plot 1x330 maja 2015 roku odbyła się trzecia edycja festiwalu Farbą w Płot organizowanego przez Instytut Historii Sztuki UKSW i Galerię przy Automacie przy współpracy z Kołem Naukowym Studentów Historii Sztuki UKSW oraz Stowarzyszeniem Historyków Rzemiosła Artystycznego „Artificium”.

Podczas tegorocznej imprezy pomalowane zostało ponad 150 mb muru od strony ulicy Wóycickiego przede wszystkim odcinek między ulicą Żubrową i wjazdem na uczelnie (kilka prac powstało również po drugiej stronie). Udało się zaprosić 30 artystów, którzy wykonali swoje prace. Podczas festiwalu odbyły się warsztaty zorganizowane przez Pracownię Dialogu Motywującego, Stowarzyszenie Historyków Rzemiosła Artystycznego „Artificium”, Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UKSW oraz artystów Magdalenę Bielesz i Marię Piątek. W imprezie uczestniczyli studenci UKSW, mieszkańcy Młocin i warszawscy miłośnicy street art. Naszymi gośćmi, a także wykonawcami prac byli również przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Tomaszem Menciną na czele, przedstawiciele Samorządu Młocin. Władze UKSW reprezentował Prorektor UKSW ks. prof. Maciej Bała.

Z przyjemnością też informujemy, że materiały prasowe (teksty, reportaże filmowe, materiały radiowe) ukazały się m.in. na gazeta.pl, TVN Warszawa, TVP Warszawa, w Metropolu, w Radiu Kampus, Radiu Esce, Radiu Wawa oraz na wielu stronach, profilach facebook itp. poświęconych street art, lokalnych warszawskich, profilach artystów itp. Mam więc nadzieję, że pieniądze przeznaczone na działanie przez UKSW nie zostały przez nas zmarnowane – przynajmniej w sferze promocyjno-informacyjno-wizerunkowej.
Organizacja imprezy była możliwa przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu UKSW – ze środków przekazanych na działalność studencką oraz promocję Uczelni i WNHiS. Za poparcie imprezy dziękujemy Jego Magnificencji Księdzu Rektorowi prof. dr hab. Stanisławowi Dziekońskiemu oraz Prorektorom ks. prof. UKSW dr hab. Maciejowi Bale i prof. UKSW dr hab. Jerzemu Cytowskiemu oraz Dziekanowi WNHiS dr hab. Tadeuszowi Kamińskiemu. Szczególne podziękowania należą się Kołu Naukowemu Studentów Historii Sztuki za pomoc organizacyjną oraz współpracującym nad projektem doktorantom i studentom IHS UKSW: Małgorzata Banaszewska, Joanna Barańska, Karolina Drachal, Sonia Kisza, Izabela Kurpiewska, Martyna Leśniak, Katarzyna Lipińska, Dominika Macios, Jan Nowacki, Magdalena Piecyk, Zuzanna Potocka, Anna Szustak.

Do przygotowania imprezy przyczynili się również Rzeczniczka UKSW pani Agnieszka Pawlak, przedstawiciele administracji na Kampusie UKSW przede wszystkim pan Andrzej Szeler i pan Tomasz Kordyasz a także przedstawiciele dzielnicy Bielany, którzy m.in. udostępnili nam namioty (szczególne podziękowania należą się Rzeczniczce Bielan pani Małgorzacie Kink oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Iwonie Drzażdżyńskiej), firmie Galeria Koloru, która sprzedała nam farby po preferencyjnych cenach.
Więcej informacji o imprezie i malujących artystach znaleźć można na naszej stronie internetowej: www.farbawplot.sztuka.edu.pl oraz profilu Facebook.

16 marca 2015