Szkoła Doktorska i studia III stopnia

Szkoła Doktorska UKSW to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe potwierdzone zdobyciem stopnia naukowego.

Zaangażowani promotorzy oraz nowoczesna infrastruktura i dostęp do zasobów Uniwersytetu, pozwalają na prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie. Doktoranci mają także możliwość rozwinięcia warsztatu naukowego oraz kompetencji metodologicznych.

szkola doktorska billboard

Szkoła wielu możliwości

Kształcenie w Szkole Doktorskiej UKSW obejmuje następujące dyscypliny: filozofię, historię, literaturoznawstwo, nauki teologiczne, nauki prawne, prawo kanoniczne, pedagogikę, psychologię oraz archeologię. Kształcenie trwa 8 semestrów i jest bezpłatne.

Nowością w kształceniu doktorantów jest seminarium „State of the art”. Polega ono na uczestnictwie w zajęciach, podczas których doktoranci dzielą się między sobą tezami, założeniami pracy badawczej, wygłaszają referaty, komentarze, uczestniczą w dyskusji, bronią swoich tez, odpowiadając na pytania zarówno koleżanek i kolegów, jak i komisji oceniającej.

Najbardziej prodoktorancka Uczelnia

Szkoła Doktorska UKSW zajęła II miejsce w konkursie Krajowej Reprezentacji Doktorantów w kategorii „Najbardziej Prodoktorancka Uczelnia w Polsce – PRODOK 2020”. Została doceniona za stworzenie najlepszych warunków studiowania dla doktorantów oraz promowanie dobrych praktyk. Kapituła konkursu oceniała m.in. dostosowanie programu do potrzeb doktorantów, wsparcie organizacyjne, merytoryczne oraz socjalne, a także pozycja i warunki funkcjonowania samorządu doktorantów na uczelni.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Szkoły Doktorskiej, a także warunki i tryb rekrutacji oraz regulamin dostępne są na stronie: www.szkoladoktorska.uksw.edu.pl

Planowanie kariery naukowej ze Szkołą Doktorską UKSW

Studentów, którzy są w trakcie studiów I lub II stopnia i zamierzają dalej rozwijać się naukowo zachęcamy do zaplanowania publikacji lub brania udziału w konferencjach, które ułatwią dostanie się do Szkoły Doktorskiej w przyszłości. Wykazanie dorobku naukowego jest jednym z kluczowych kryteriów rekrutacyjnych, dlatego warto go skompletować już w czasie studiów.

Studia III stopnia

Od roku akademickiego 2019/20 studia doktoranckie prowadzone są w dwóch trybach – jako studia III stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz jako szkoła doktorska – w związku z wejściem w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Osoby, które rozpoczęły kształcenie przed wejściem w życie ustawy, dokończą studia według modelu pierwszego, to znaczy na jednym z ośmiu wydziałów (teologicznym – w zakresie teologii; filozofii chrześcijańskiej – w zakresie filozofii i psychologii; prawa kanonicznego; nauk historycznych i społecznych – w zakresie historii, nauk o polityce, socjologii, archeologii; prawa i administracji – w zakresie prawa; matematyczno-przyrodniczym – w zakresie matematyki i fizyki; nauk humanistycznych – w zakresie literaturoznawstwa; nauk pedagogicznych – w zakresie pedagogiki).

Kontakt

Wszystkich, zainteresowanych studiami w Szkole Doktorskiej zachęcamy do kontaktu:

szkoladoktorska@uksw.edu.pl; 22 380 43 11.

Biuro Szkoły Doktorskiej mieści się na kampusie przy ul. Dewajtis 5 w pokoju 502.

04 maja 2015