Inicjatywy

Współpraca z otoczeniem UKSW

Graffiti jam

Od 2012 roku na terenie UKSW obywają się  inicjatywy z udziałem społeczności lokalnej oraz przedstawicieli samorządowych. W ramach cyklicznego graffiti jam otworzone zostało nowe miejsce na galerię warszawskiego street artu. farba plot 3
Od wielu lat otoczenie kampusu UKSW przy ulicy Wóycickiego 1/3 było „estetycznym koszmarkiem”, chociaż miejsce to odwiedzają codziennie tysiące studentów i pracowników naukowych oraz mijają je liczni mieszkańcy. Modernizacja związana z rozwojem uczelni niewątpliwie zmienia jego charakter. Jednakże niektóre przestrzenie wciąż są po prostu brzydkie. Główną ideą projektu było wykorzystanie muru otaczającego teren UKSW od strony ulicy Wóycickiego, tak aby podnieść jego walory estetyczne. Do pomalowania muru zostali zaproszeni artyści związani z warszawskim i polskim street artem. Pod względem artystycznym projekt jest formą przeglądu współczesnej sztuki ulicy. W ramach projektu zrealizowano również warsztaty dla studentów i okolicznych mieszkańców. Była to ważna część stawiająca na integracje między uczelnią a lokalną społecznością. Projekt widzimy jako wydarzenie cykliczne, dzięki któremu w kolejnych latach zagospodarowywane będą dalsze partie muru.

05 maja 2015