Stypendia m.st. Warszawy

logo stypendium 1x3

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. To kilkakrotnie powtarzane wezwanie Jana Pawła II do młodych Polaków;w pozostaje w dalszym ciągu aktualne. Pokolenie Jana Pawła II zmienia się. Po dziesięciu latach od śmierci Papieża z Polski w dojrzałość wkracza pokolenie, które tylko w niewielkim stopniu pamięta Karola Wojtyłę. Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II mają przypominać to wezwanie sprzed lat – wymagajcie od siebie. Kto mógłby dzisiaj powtórzyć te słowa? Powtórzyć i być wysłuchanym – mówi Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Powołane w 2005 roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to największy samorządowy program stypendialny w Polsce. Od początku ich istnienia przyznanych zostało ponad 6000 stypendiów, a dla wszystkich uczestników Programu Stypendialnego przygotowano warsztaty, szkolenia i różnego rodzaju zajęcia, których celem jest rozwój stypendystów w duchu nauczania Jana Pawła II.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznawane są młodym, zdolnym uczniom i studentom, uczącym się w Warszawie, którzy pomimo trudnej sytuacji materialnej, rozwijają swoją pasję.
Szczegółowe informacje oraz terminy dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie: www.centrumjp2.pl

16 marca 2015