XIV Festiwal Misyjny Bóg mnie kocha

festiwal misyjnyUniwersytet Otwarty UKSW wraz z Fundacją Polską Raoula Follereau zapraszają w niedzielę 19 czerwca br. do Zielonki koło Warszawy na XIV Festiwal Misyjny. Rozpoczęcie o godz. 13.00.

Festiwal Misyjny organizowany jest we współpracy z Komisją Episkopatu Polski do spraw Misji, Papieskimi Dziełami Misyjnymi, Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich pod patronatem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji ks. bp. Jerzego Mazura, biskupa diecezji warszawsko-praskiej ks. abp. Henryka Hosera oraz rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego.

Rozpoczęcie o godz. 13.00 uroczystą Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Jagiellońskiej 10.

Po Mszy św. w samym centrum Zielonki, na Placu Jana Pawła II odbędzie się koncert z udziałem znanych artystów.

Wystąpią między innymi:

• Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pułtuska
  • Międzynarodowy chór z francuskich Antyli
  • Tomek Kamiński z zespołem
  • polsko-norweska grupa muzyczna „De Press” Andrzeja Dziubka (Andrej Nebb)

W trakcie koncertu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Przez cały dzień czynne będą stoiska, prezentacje i animacje misyjne.

Prowadzona przez harcerzy ZHR z 58 szczepu Rosa Venti Kawiarnia „Pod Żyrafą” zaprasza na słynną zupę z krokodyla i inne przysmaki.

Będzie można porozmawiać z misjonarzami, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o życiu i kulturze odległych krajów oraz o tajemnicy Bożej Miłości, której dzięki pracy misjonarzy doświadczają ludzie na całej ziemi.

Specyfiką misyjnych festiwali w Zielonce jest liczna obecność niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa, zainicjowanego przez Małą Anię z Zielonki, której przesłanie o Bożej miłości do każdego człowieka wyrażone w małym serduszku z hasłem „Bóg mnie kocha” przekroczyło granice kraju.

Podczas Festiwalu będą zbierane pieniądze na budowę studni dla ośrodka misyjnego w Bobo Diulasso w Burkina Faso.

Patronaty medialne: NIEDZIELA, IDZIEMY, SalveTv, PandaTv. Do zobaczenia na naszym wspólnym święcie misyjnym w Zielonce.

Pobierz plakat

10 czerwca 2016