Bioinżynieria dla kierowców

umowa PAN UKSWUniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisał umowę o współpracy z Instytutem Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk.

Porozumienie podpisali Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński oraz Dyrektor Instytutu prof. dr. hab. Adam Liebert. Przedmiotem umowy jest podjęcie współpracy w zakresie wspólnych projektów badawczych dotyczących neuromózgowych (strukturalnych i funkcjonalnych) i behawioralnych korelatów starzenia się kierowców jako kryteriów oceny zdolności prowadzenia pojazdów drogowych,

Współpraca odbędzie się w oparciu o następujące jednostki organizacyjne: Centralne Laboratorium Psychologiczne (Pracownia Psychologii Transportu) Instytutu Psychologii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej, Centrum Anatomii Wirtualnej i Symulacji Chirurgicznej im. Jana Pawła II UKSW, CNSLab Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej.

Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk jest największym centrum inżynierii biomedycznej w Polsce. Zakres badań Instytutu w dziedzinie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej odpowiada najnowszym kierunkom badań w nauce światowej, a badania te mają charakter interdyscyplinarny. Według oceny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Instytut znajduje się w kategorii naukowej A.

10 czerwca 2016