Fundacja Rozwoju UKSW

fundacjaUKSW 300x100Powstała Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Do najważniejszych celów Fundacji należą: gromadzenie środków na utrzymanie i rozwój oraz realizację statutowych zadań Uniwersytetu, wspieranie rozwoju kadry naukowej, wspomaganie inicjatyw naukowych pracowników Uniwersytetu, wspieranie i organizowanie działań promujących uczelnię.

Dla realizowania celów Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą, także poza granicami Polski. Fundacja może też przyjmować zarówno z kraju, jak i z zagranicy darowizny, zapisy, spadki, subwencje, w tym świadczenia przekazywane przez podmioty gospodarcze oraz zawierać umowy dożywocia. Dysponowanie środkami będzie uwzględniać życzenia ofiarodawców co do przeznaczenia przekazanych środków pieniężnych lub środków rzeczowych.

21 listopada 2016