Współpraca z Uniwersytetem Donieckim

Obszar roboczy 1Wspólne studia, współpraca bezpośrednia oraz w ramach projektów europejskich to główne tematy poruszone podczas spotkania władz UKSW z przedstawicielami Vasyl‘ Stus Doneck National University.

Spotkanie, które odbyło się 20 grudnia poprowadził ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

IMG 5884Naszą Uczelnię reprezentowali również: prof. UKSW dr hab. Anna Fidelus, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia; ks. dr Rafał Bednarczyk z Wydziału Teologicznego oraz panie Emilia Majak z Działu Współpracy Międzynarodowej i Viktoria Vaida z Centrum Inicjatyw Rozwojowych UKSW.

Delegację z Vasyl‘ Stus Doneck National University stanowli: Dodonov Roman, kierownik Instytutu Filozofii; prof. nadzw. Derkach Ella z Instytutu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Karnego Wydziału Prawa;  prof. nadzw. Shamarin Iurii z Instytutu Matematyki Stosowanej i Systemów Zarządzania Wydziału Matematyki i Informatyki; Maksym Bahrov, specjalista działu informatycznego Wydziału Filologii.

Podczas spotkania omówiono możliwości prowadzenia wspólnych studiów oraz szeroko rozumianej współpracy i wymiany myśli naukowej w zakresie nauk humanistycznych, ścisłych i społecznych. Rozważano również możliwości współpracy w ramach projektów europejskich.

IMG 5888  IMG 5892

21 grudnia 2016