Nowoczesny Pedagog na rynku pracy

nauczyciel120 studentów pedagogiki i pedagogiki specjalnej UKSW podniesie kompetencje z zakresu komunikacji, przedsiębiorczości, informatyki i analityki.

Wszystkie działania zostaną zrealizowane w ramach projektu Nowoczesny Pedagog sfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Kierownikiem projektu jest dr Marlena Kilian.  Dzięki udziałowi w projekcie absolwenci zwiększą swe szanse na zatrudnienie po ukończeniu studiów, podniosą świadomość działań zawodowych, a także elastyczność i uniwersalność na rynku pracy. Projekt będzie trwał 3 lata, a udział w nim wezmą studenci dwóch ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I i II stopnia. Całkowity koszt projektu to 402345 złote, a wysokość dofinansowania z Unii europejskiej wynosi \ 390273 zł.

W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania:
  • Certyfikowane kursy i warsztaty w zakresie: zastosowania narzędzi dostępnych w chmurze do tworzenia materiałów edukacyjnych, uniwersalnego projektowania w dydaktyce, technologii informacyjno-komunikacyjnej w edukacji, przedsiębiorczości dla nauczycieli, metody projektowej i warsztatowej w praktyce szkolnej, moralności i empatii w pracy pedagoga, pomocy przedmedycznej udzielanej dzieciom, angielskiego dla pedagogów, animacji zabaw, bajkoterapii.
  • Zespołowa praca metodą projektu w zakresie: lalkoterapii, terapii Hokus Fokus, zastosowania platformy e-learningowej, opracowania metod rozwijania empatii wśród studentów, wydziałowych spotkań z ekspertami rynku pracy.
  • Wizyty studyjne u pracodawców z obszaru pedagogiki i pedagogiki specjalnej.

Projekt został dofinansowany z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu 2/PRK/POWER/3.1/2016, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Nr wniosku POWR.03.01.00-00-K423/16

26 stycznia 2017