Zmarł prof. Jerzy Herbich

zmarli nekrologProf. dr hab. Jerzy Herbich był wieloletnim pracownikiem Instytutu Nauk Chemicznych na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UKSW, współzałożycielem Szkoły Nauk Ścisłych.

profJerzyHerbich

W swojej pracy naukowej podejmował tematy z dziedziny chemii fizycznej. Jego zainteresowania badawcze obejmowały zagadnienia związane z m.in. relacjami pomiędzy solwatacją, strukturą i dynamiką reakcji fotoindukowanego przeniesienia elektronu oraz fototautomeryzacji w układach z międzycząsteczkowymi wiązaniami wodorowymi.

Profesor Jerzy Herbich był jednym z założycieli Szkoły Nauk Ścisłych, która w 2001 r. została dołączona do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przez wiele lat wykładał w Instytucie Nauk Chemicznych na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym. Był organizatorem wielu spotkań i pracowni studenckich, podczas których popularyzował nauki chemiczne. W latach 1971-2018 pracował w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, zaś w latach 1999-2011 pełnił funkcję dyrektora Instytutu. Przez wiele lat był aktywnym członkiem Rady Naukowej PAN.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 25 października o godz. 10 w kościele Karola Boromeusza na Powązkach.

21 października 2021