Współpraca z CEZAMAT PW

CEZMAT minWspółpraca naukowa w obszarze nowych materiałów, druku 3D oraz projektów z zakresu medycyny to główne tematy spotkania Rektora UKSW z Dyrektorem CEZAMAT PW.

W spotkaniu poza ks. prof. Ryszardem Czekalskim z ramienia UKSW uczestniczyli także dr hab. Filip Szymański prof. ucz. – dziekan Wydziału Medycznego, ks. dr inż. Marek Muzyk – dyrektor CNT oraz dr inż. Piotr Kwaśniak – pracownik CNT.  Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii oprócz dyrektora dr. Mariusza Wielca reprezentowali:  prof. dr hab. inż. Romuald Beck – zast. dyr. ds naukowych, prof. dr hab. inż. Elżbieta Malinowska zast. dyr. ds badań i rozwoju, dr inż. Ewa Kijeńska-Gawrońska oraz dr hab. Monika Staniszewska, prof. PW.

CEZMAT

Na zdjeciu przestawiciele UKSW oraz CEZAMAT PW

Podczas spotkania omówione zostały możliwości współpracy pomiędzy obiema instytucjami, szczególnie w obszarach nowych materiałów, druku 3D oraz projektów z zakresu medycyny.

Przedstawiciele CEZAMAT PW przedstawili także zakres działań badawczych jakie są podejmowane w placówce. Zaprezentowali infrastrukturę w zakresie biomateriałów, wysokozaawansowanej elektroniki, badań mikrobiologicznych.

CEZMAT1

Na zdjęciu od lewej dr Mariusz Wielec dyrektor CEZAMAT PW oraz ks. prof. Ryszard Czekalski rektor UKSW

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) jest jedną z największych inwestycji w dziedzinie badań i rozwoju w obszarze tzw. „wysokich technologii” (ang. High-tech) w Polsce. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską przewidywał ustanowienie sieci pięciu laboratoriów wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia oraz niezbędną infrastrukturę. Laboratoria Centrum prowadzą prace badawczo-rozwojowe nad nowymi, posiadającymi potencjał komercyjny, technologiami, które będą miały wpływ na rozwój gospodarki i sukces ekonomiczny Polski.

11 marca 2022