Maraton gier planszowych na UKSW

miniatura planszW hali sportowej UKSW odbył się maraton pod hasłem „Rzuć kostką”, na który tłumnie przybyły osoby z całej Polski. Przez weekend mogli wspólnie pograć w gry planszowe oraz poznać nowości na rynku.

– Hala sportowa była budowana z myślą o studentach i o różnych wydarzeniach, które służyłyby naszej społeczności akademickiej. Bardzo się cieszę, że Samorząd Studentów zorganizował maraton gier planszowych. Pozwala on bowiem na integrację wspólnoty UKSW zarówno ze społecznością lokalną – Bielan, jak i ogólnopolską – powiedziała obecna na wydarzeniu dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., prorektor ds. studenckich i kształcenia.

20220528 110603

„Rzuć kostką” to jeden z największych cyklicznych maratonów gier planszowych. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studentów UKSW oraz Game Troll TV. To okazja do nawiązania nowych znajomości oraz zakupu przedpremierowych wydań gier. Tegoroczną nowością było targowisko – miejsce, w którym uczestnicy mogli wymieniać między sobą planszówki.

20220528 101846

– Sukces tego maratonu tkwi w połączeniu chęci, zaangażowania, ciężkiej pracy i faktu, że ludzie szukają miejsc, w których mogą pograć z przyjaciółmi – powiedział Piotr Jasik, organizator wydarzenia. – Wiele osób zainteresowało się planszówkami w pandemii. Byli zamknięci w domu i szukali innych rozrywek niż szklany ekran. Planszówki pozwoliły im spędzić razem czas, a przy tym świetnie się bawić – dodał. Podkreślił, że współpraca Game Troll TV z Samorządem Studenckim UKSW jest wzorowa, wszystko przebiega sprawnie i co ważne, na czas.

Kolejnym, stałym punktem wydarzenia „Rzuć kostką”, było malowanie figurek. Atrakcja przyciągnęła w szczególności najmłodszych uczestników. Każdy mógł stworzyć indywidualną postać, a następnie wykorzystać w dowolnej grze.

20220528 104543 1

– Miłośników gier planszowych na UKSW przybywa. Samorząd Studenckich wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i oprócz zorganizowania maratonu, planuje udostępnić w swojej siedzibie planszówki do wypożyczenia – powiedział Mateusz Zboiński, wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego UKSW.

Kolejna edycja maratonu odbędzie się w grudniu 2022 w tym samym miejscu, w nowoczesnej hali sportowej UKSW.

29 maja 2022