Współpraca z Krajową Administracją Skarbową

KAS minWspólna działalność naukowo-badawcza to główny cel umowy zawartej pomiędzy UKSW a Krajową Administracją Skarbową.

Porozumienie o współpracy podpisali rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej, Bartosz Zbaraszczuk.

Umowa zakłada m.in. organizację i uczestnictwo w konferencjach, seminariach, sympozjach i warsztatach. Obie strony będą tworzyć i udostępniać opracowania koncepcyjne, analizy, prognozy i materiały dydaktyczne. Wspólnie będą organizować także przedsięwzięcia edukacyjne oraz wymieniać produkty e-learningowe. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony. Szczegółowa realizacja założeń nastapi na podstawie odrębnie zawieranych umów.

– Bardzo się cieszę, że podpisujemy tę umowę. Mam nadzieję, że dla obu stron będzie to korzystne porozumienie a pracownicy naukowi, studenci i doktoranci skorzystają z Państwa wiedzy i doświadczenia, co z kolei przyczyni się do rozwoju naszej Uczelni – powiedział rektor UKSW.

Za realizację wspólnych zobowiązań ze strony UKSW będzie odpowiadał prof. dr hab. Konrad Raczkowski, dyrektor Centrum Gospodarki Światowej UKSW, ze strony KAS Iwona Giersztof-Czajka, dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) dba o realizację dochodów z tytułu podatków, należności celnych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych. Chroni interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej. Zapewnia obsługę i wsparcie podatników w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych.

Na zdjęciu od lewej: ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW; Bartosz Zbaraszczuk, szef Krajowej Administracji Skarbowej
 Na zdjęciu od lewej: ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW; Bartosz Zbaraszczuk, szef Krajowej Administracji Skarbowej

01 czerwca 2022