Juwenalia 2023

Na lotnisku Bemowo w piątek rozpoczęły się dwudniowe Juwenalia sześciu warszawskich uczelni – w tym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestników powitała ze sceny głównej prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.

Tegoroczne juwenalia na Bemowie to wspólna impreza samorządów studenckich UKSW, Akademii Wychowania Fizycznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Pożarniczej, Akademii Pedagogiki Specjalnej.

– W jedności siła! Dlatego cieszymy się, że wspólnymi siłami możemy organizować jak wielkie wydarzenie. Cieszę się, że jesteście tutaj. Pamiętajcie, że te dwa dni należą do Was. Juwenalia 2023 uważam za otwarte – powiedziała prof. Anna Fidelus.

Rektorzy sześciu uczelni przekazali przewodniczącym samorządów studenckich symboliczne klucze do miasta.

W gronie artystów największego wydarzenia akademickiego w stolicy w tym roku znaleźli się Mrozu, Paweł Domagała, zespół Wilki, Mery Spolsky, Igo, Kizo, Żabson, Paluch, Arek Kłusowski oraz White 2115.

– Takie wspólne juwenalia to świetny pomysł na integracji studentów z różnych uczelni. Czas studiów to nie tylko godziny spędzone na uczelni, ale też czas wolny, który chcemy dobrze wykorzystać, zwłaszcza przed nadchodzącą sesją – mówi studentka pierwszego roku UKSW.

Oprócz sceny głównej na uczestników czekały dwie sceny tematyczne z rapem i muzyką elektroniczną, silent disco, strefa festiwalowa czy strefa promocyjna uczelni organizujących juwenalia.

19 maja 2023