Uwierzyć w siebie z UKSW

Rusza, pierwsza w historii Uczelni, Letnia Akademia Rozwoju organizowana przez Biuro Karier. Już tylko do 6 lipca do godz. 20, nasi studenci mogą zapisać się na bezpłatne, interaktywne warsztaty online.

– Nasze warsztaty to szansa na odkrycie drzemiących w każdym z nas możliwości – mówi Magdalena Sobolewska, doradca zawodowy z Biura Karier UKSW – Chcemy, aby stały się inspiracją, drogą do samodoskonalenia. Nawet podczas wakacji warto przecież zadbać o nasz rozwój osobisty. Z każdego zakątka świata możemy wziąć udział w naszych spotkaniach online. I nabrać wiatru w żagle…

Jak zważyć samolot bez użycia wagi

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie szkolenie poświęcone sposobom przełamywania barier językowych, strachu przed wykorzystywaniem znajomości języka angielskiego w pracy. Uczestnicy Letniej Akademii Rozwoju dowiedzą się dlaczego i w jaki sposób radość, wdzięczność i uważność wpływają na skuteczność w życiu osobistym i zawodowym. Pod nieco przewrotnym tytułem „Jak po prawie pójść na lewo”, kryje się spotkanie z naszą absolwentką prawa poświęcone nieoczywistym, przełamującym schematy ścieżkom kariery.

Tematem kolejnego spotkania będzie szeroko pojęta sztuka autoprezentacji. Co zrobić, by wypaść jak najlepiej podczas spotkania rekrutacyjnego? Jak przekonać rekruterów, że jest się kandydatem najlepszym z możliwych? Jak wybrnąć z kłopotliwych sytuacji? Co odpowiedzieć na osobliwe pytania z gatunku: jak zważyłbyś samolot bez użycia wagi? Na te i inne pytania odpowie doradca zawodowy  Magdalena Sobolewska. Podczas ostatniego szkolenia studenci dowiedzą się o „jak zdobyć Mount Everest swojego rozwoju” i mieć odwagę, by osiągać zamierzone cele.

Poznać samych siebie

Indywidualne sesje coachingowe Biuro Karier zorganizuje we wrześniu, w dogodnych dla uczestników terminach. Studenci, którzy wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach, będą zaś mogli poddać się testowi behawioralnemu Belbin, określającemu rolę jaką pełni się w zespole. Szkolenia Letniej Akademii Rozwoju zakończą się, połączonym z wręczeniem dyplomów, spotkaniem – tym razem stacjonarne – na kampusie Wóycickiego 5 października o godz. 10.

– To nasze zajęcia pilotażowe – mówi Magdalena Sobolewska – Już dziś myślimy o Zimowej Akademii Rozwoju, planujemy też kolejne, letnie odsłony naszych spotkań. Mamy nadzieję, że uczestnicy Letniej Akademii Rozwoju zyskają podczas spotkań nie tylko solidną porcję wiedzy, ale też, dzięki nim, poznają lepiej samych siebie.

Program Letniej Akademii Rozwoju

Do Letniej Akademii Rozwoju można zgłaszać się do 6 lipca do godziny 20:00 – ZAPISY

Uczestnicy otrzymują dostęp do grupy na platformie MS Teams, gdzie będą zamieszczane wszystkie informacje organizacyjne oraz linki do spotkań.

Liczba miejsc ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę pisać na adres: m.sobolewska@uksw.edu.pl

04 lipca 2023