Nowa Katedra Instytutu Nauk Medycznych WMCM UKSW

Organizacja zajęć dydaktycznych i badawczych oraz utworzenie Katedry Neurologii Instytutu Nauk Medycznych Wydziału Medycznego Collegium Medicum to główne założenia umowy podpisanej przez naszą Uczelnię ze Szpitalem Czerniakowskim.

Umowa została podpisana 12 grudnia przez rektora UKSW ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego oraz dyrektora Pawła Obermeyera, prezesa zarządu szpitala.

Na zdjęciu ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz Paweł Obermeyer

Porozumienie zakłada przede wszystkim udostępnienie bazy medycznej szpitala w postaci: aparatury medycznej, sprzętu medycznego i wyposażenia technicznego, tak aby Wydział Medyczny UKSW mógł prowadzić działalność badawczo-dydaktyczną, połączoną z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Warunki umowy obejmują organizowanie zajęć w ramach semestrów roku akademickiego oraz praktyk wakacyjnych.

Umowa przewiduje także utworzenie na bazie komórek szpitala Katedry Neurologii Instytutu Nauk Medycznych WMCM UKSW. Na ten cel szpital udostępni Uniwersytetowi Oddział Neurologiczny, w tym pododdziały: udarowy oraz rehabilitacji neurologicznej wraz z możliwością korzystania z  bazy diagnostycznej, ambulatoryjnej i rehabilitacyjnej. Kierownika Katedry utworzonej na bazie oddziału Szpitala będzie powoływał Rektor UKSW po konsultacjach z Zarządem Szpitala.

Umowa będzie obowiązywać do 30 września 2026 roku.

12 grudnia 2023